Nie żyje wójt Zgierza. Kobieta została dotkliwie pobita

Polska
Nie żyje wójt Zgierza. Kobieta została dotkliwie pobita
facebook.com/Gmina Zgierz
Kaczmarek funkcję wójta gminy Zgierz sprawowała od 2014 roku. Była pierwszą kobietą wybraną w tej gminie na to stanowisko

Nie żyje wójt gminy Zgierz Barbara Kaczmarek - dowiedział się Polsat News. 58-letnia kobieta została w piątek dotkliwie pobita. Do szpitala trafiła w stanie krytycznym. Policja zatrzymała jej 34-letniego syna. Okoliczności zdarzenia funkcjonariusze badają pod nadzorem prokuratora.

Nie żyje wójt Zgierza (woj. łódzkie), która w miniony piątek została dotkliwie pobita. Kobieta zmarła w poniedziałek wieczorem. Lekarze określali jej stan jako krytyczny.

 

Podejrzany może usłyszeć zarzut zabójstwa

 

Reporter Polsat News Adam Malik dowiedział się, że po sekcji zwłok prokuratura podejmie decyzję co do zmiany zarzutów dla jej syna, który jest podejrzany o pobicie kobiety.  

 

ZOBACZ: Miał pobić przypadkowego Ukraińca tak mocno, że pękło mu oko

 

- Najprawdopodobniej zmianie ulegną zarzuty przedstawione podejrzanemu. W grę może wchodzić albo spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego zgonem, albo zabójstwo - powiedział "Super Expressowi" Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

 

WIDEO: Zatrzymano syna zmarłej wójt gminy Zgierz

  

 

Gmina Zgierz zmieniła w poniedziałek wieczorem kolory swojej urzędowej strony internetowej na żałobne i poinformowała o śmierci Barbary Kaczmarek na Facebooku.

 

 

Natomiast Miasto Zgierz opublikowało na Facebooku pożegnalny wpis. 

 

 

Syn twierdził, że znalazł matkę w łóżku

 

- 58-letnia kobieta trafiła do szpitala w piątek wieczorem w stanie krytycznym, z poważnymi i rozległymi obrażeniami głowy. Pogotowie powiadomił jej syn, który twierdził, że znalazł matkę nieprzytomną w łóżku. Biegły stwierdził jednak, że uraz głowy jest prawdopodobnie konsekwencją pobicia - powiedział w sobotę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

ZOBACZ: Przykuty do łóżka po pobiciu. 18 lat czeka na odszkodowanie

 

- W tej sprawie został zatrzymany 34-letni syn kobiety - dodał wtedy Kopania.

 

Pierwsza kobieta-wójt w gminie

 

Barbara Kaczmarek miała 58 lat. Wójtem gminy Zgierz została w 2014 roku, ślubowanie złożyła 9 grudnia. Była pierwszą kobietą wybraną w tej gminie na to stanowisko.

 

Po raz kolejny wybrano ją z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w wyborach samorządowych w 2018 roku. Zdobyła wtedy 3465 głosów (53,01 proc.). Jej konkurent Wojciech Kaźmierczak zdobył 3071 głosów (46,9 proc.).

pgo/ml/hlk/wka/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP, "Super Express"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie