Kara więzienia za zawracanie na autostradzie [WIDEO]

Moto
Kara więzienia za zawracanie na autostradzie [WIDEO]
Staffordshire Police
Zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu

Kierowca ciężarówki, który zawracał na ruchliwej autostradzie w Wielkiej Brytanii, został skazany przez tamtejszy sąd na pół roku więzienia. Za wykonanie niebezpiecznego manewru mężczyzna stracił również prawo jazdy na 15 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 21 stycznia w godzinach porannego szczytu na autostradzie M6 w hrabstwie Staffordshire. Kierowca ciężarówki jechał pod prąd zjazdem z autostrady, a następnie, próbując naprawić swój błąd, chciał wjechać na trasę.


Aby to zrobić musiał jednak najpierw zawrócić. W pewnym momencie stojąca w poprzek ciężarówka zablokowała jeden pas jezdni. Po kilku sekundach kierowcy udało się włączyć do ruchu.

 

ZOBACZ: Pod prąd na obwodnicy. Samochody minęły się o centymetry [WIDEO]

 

Zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu. Miejscowa policja opublikowała nagranie "ku przestrodze" w mediach społecznościowych.

 

 

Choć w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało, mężczyzna stanął przed sądem. Za spowodowanie zagrożenia na drodze został 21 lutego skazany na karę 6 miesięcy więzienia.

 

Po odbyciu kary nie będzie mógł jednak wrócić za kierownicę, bo sąd dodatkowo nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów przez 15 miesięcy.

dk/luq/ polsatnews.pl, "The Telegraph"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie