W barze pobili 32-latka, bo był policjantem

Polska
W barze pobili 32-latka, bo był policjantem
Polsat News/ Zdj. ilustracyjne
Policjant został pobity przed barem.

Zarzut czynnej napaści na policjanta usłyszało we wtorek w prokuraturze rejonowej dwóch 25-letnich mieszkańców Kalisza - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

W toku postępowania - jak poinformował prokurator Maciej Meler - zabezpieczono materiał dowodowy, zapis z nagrania monitoringu i przesłuchano świadków.

 

Do sprawy zatrzymano cztery osoby. Ostatecznie zarzuty postawiono dwóm 25-latkom.

 

ZOBACZ: 24-latek w areszcie za napaść na policjantów i ratowników medycznych

 

- Dotyczą one czynnej napaści na funkcjonariusza w związku z wykonywanym zawodem. Prokurator zastosował regulację art. 223 kk, który dotyczy czynnej napaści na funkcjonariusza w związku lub podczas pełnienia czynności. Znowelizowany przepis art. 231 a kk rozciąga tę ochronę nad funkcjonariuszem w okresie, kiedy nie pełni służby ale pozostaje to w związku z wykonywaną przez niego pracą - powiedział prokurator Maciej Meler.

 

Powalił na ziemię i kopał

 

Do zdarzenia doszło w Kaliszu o godz. 4 nad ranem w niedzielę. 32-letni policjant z Ostrowa Wlkp. po służbie był razem z bratem i kolegą w centrum miasta. Gdy wszedł do jednego z pubów przez jednego z klientów został rozpoznany jako policjant.

 

- Najpierw pod adresem pokrzywdzonego wykrzykiwano obraźliwe słowa. Kiedy mężczyźni postanowili wyjść z lokalu, napastnicy udali się za nimi. Jeden z nich przewrócił policjanta na ziemię i zaczął go kopać - powiedział Meler.

 

32-latek z obrażeniami twarzy trafi do szpitala.

 

ZOBACZ: Pijany Polak pobił holenderskiego policjanta. Trzeci taki przypadek w ciągu kilkunastu dni

 

Policja zatrzymała do sprawy trzech mężczyzn w wieku 25, 27 i 30 lat. Czwartemu, 25-latkowi, udało się uciec. Zatrzymano go w poniedziałek wieczorem w Koninie.

 

Napastnikom grozi do 10 lat więzienia. W środę sąd zdecyduje o ewentualnym zastosowaniu wobec jednego z nich tymczasowego aresztu; z takim wnioskiem wystąpił do sądu prokurator.

 

Pobity 32-letni policjant od 8 lat jest pracownikiem komendy w Nowych Skalmierzycach w powiecie ostrowskim.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie