"Nie jestem wirusem, jestem człowiekiem". Akcja solidarności z Chińczykami na ulicach Krakowa

Polska
"Nie jestem wirusem, jestem człowiekiem". Akcja solidarności z Chińczykami na ulicach Krakowa
Facebook/ Małopolska Organizacja Turystyczna
Spot ma uświadamiać, że w obliczu zagrożenia epidemią wszyscy jesteśmy równi

Małopolska Organizacja Turystyczna wspiera Chińczyków w walce o powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na krakowskim Starym Mieście powstał spot pod hasłem: "Nie jestem wirusem, jestem człowiekiem".

"»Nie jestem WIRUSEM - jestem CZŁOWIEKIEM« - te słowa najpełniej wyrażają przekonanie, że w przypadku wybuchu epidemii takiej jak koronawirus, który zaatakował Chiny, najważniejsze jest, by nie stworzyć kolejnego wirusa - nienawiści i nietolerancji, a zamiast tego wspierać dobrym słowem i myślą tych, którzy tego potrzebują" - wyjaśniają przedstawiciele organizacji na Facebooku. 

 

"Wszyscy jesteśmy równi"

 

Jak tłumaczą, spot na krakowskim Starym Mieście nakręcili po to, aby rozpropagować przesłanie, że w obliczu zagrożenia epidemią, wszyscy jesteśmy równi.

 

ZOBACZ: Studenci z Gdańska zwyzywali chińskich kolegów. "Zakryli nosy, mówili o koronawirusie"

 

"Choroby nie znają granic, a w tym przypadku naszym wspólnym celem jest walka z koronawirusem, a nie z ludźmi" - podkreślają autorzy filmu. 

 

 

W ten sposób okazują solidarność z Chińczykami i wspierają ich w walce o powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa jednocześnie protestując przed społeczną izolacją spowodowaną epidemią.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie