"Autorytet dla przywódców" vs. "lubi się wycofać". Dyskusja o poparciu Tuska

Polska
"Autorytet dla przywódców" vs. "lubi się wycofać". Dyskusja o poparciu Tuska
Polsat News

- Polacy potrzebują dziś prezydenta, który jest autonomiczny i niezależny w swoich decyzjach. Nie potrzebują Andrzeja Dudy, który ma nad sobą Jarosława Kaczyńskiego i nie potrzebują Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która ma nad sobą Donalda Tuska. Tu sytuacja jest chyba jednoznaczna - mówił w "Polityce na Ostro" Miłosz Motyka (PSL, Koalicja Polska).

Były premier Donald Tusk przyjechał w poniedziałek do Białegostoku, gdzie podczas otwarcia Festiwalu Dyplomatycznego wygłosił przemówienie. Podczas swojego wystąpienia poparł kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich. Goście w programie "Polityka na Ostro" komentowali sprawę.

 

Wideo: "Polacy potrzebują dziś prezydenta, który jest autonomiczny i niezależny w swoich decyzjach"

 

  

 

- Donald Tusk będzie głosował na Małgorzatę Kidawę-Błońską i jest gotowy włączyć się do jej kampanii - powiedział Michał Szczerba (Koalicja Obywatelska). 

 

Agnieszka Gozdyra pytała w jakim charakterze będzie on potrzebny. - Oczywiście w takim, że jest jednak dla wielu przywódców autorytetem. Jest osobą, która będzie dawała sygnał, że Polska wchodzi na nową europejską drogę - odparł Szczerba. 

 

"Jednorazowe wrzutki" Tuska


- Mam wrażenie takie, że Tusk lubi od czasu do czasu włączyć się w politykę krajową. Powiedzieć parę mocnych słów, a później się z niej wycofać. Tak zasadniczo, bez żadnej odpowiedzialności. Mam takie wrażenie, że Donald Tusk niespecjalnie chce ponosić jakąkolwiek odpowiedzialność za to co się dzieje w Polsce. Bardziej są to takie jednorazowe wrzutki - ocenił Jan Strzeżek (Porozumienie). 

 

ZOBACZ: Tusk spotkał się z Kidawą-Błońską. Zdeklarował "pełną gotowość bojową"

 

Zdaniem Miłosza Motyki (PSL, Koalicja Polska) poparcie Donalda Tuska "jest traktowane trochę jak takie zaklęcie". - Gdyby ono faktycznie miało takie znaczenie to Koalicja Obywatelska nie przegrałaby wyborów, a Platforma Obywatelska pewnie wygrałaby wybory do polskiego Parlamentu - mówił w "Polityce na Ostro". 

 

- Polacy potrzebują dziś prezydenta, który jest autonomiczny i niezależny w swoich decyzjach. Nie potrzebują Andrzeja Dudy, który ma nad sobą Jarosława Kaczyńskiego i nie potrzebują Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która ma nad sobą Donalda Tuska. Tu sytuacja jest chyba jednoznaczna - podkreślił. 

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj. 

 

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie