Ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021. Znamy terminy

Polska
Ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021. Znamy terminy
Polsat News
Uczniowie będą odpoczywać między 18 stycznia a 28 lutego

W roku szkolnym 2020/2021 dwutygodniowa przerwa w nauce z powodu ferii zimowych, zależnie od województwa, odbędzie się w jednym z czterech terminów między 18 stycznia a 28 lutego. MEN podało w poniedziałek terminy ferii w kolejnym roku szkolnym.

Pierwsi – od 16 do 31 stycznia – odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

 

Od 23 stycznia do 7 lutego na ferie udadzą się uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

 

Od 30 stycznia do 14 lutego – odpoczną od szkoły uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

 

ZOBACZ: Izraelskie wycieczki szkolne do Polski odwołane z powodu koronawirusa

 

Ostatni – od 13 do 28 lutego – odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

 

Terminy zmieniają się cyklicznie

 

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

 

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

 

Z tej reguły są wyłączone tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie