Dwa tragiczne wypadki na przejazdach kolejowych. Auta wjechały pod pociągi

Polska
Dwa tragiczne wypadki na przejazdach kolejowych. Auta wjechały pod pociągi
Polsat News
Na miejscu pracują służby oraz prokurator, który będzie ustalał przyczyny wypadku

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Separowo (woj. wielkopolskie) samochód dostawczy wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus Kolei Wielkopolskich. Mimo reanimacji kierowca Citroena Jumpera zmarł. Linia kolejowa na trasie Poznań-Grodzisk Wielkopolski była zamknięta. Do innego wypadku doszło, gdy kierowca osobówki wjechał na zamknięty przejazd kolejowy w woj. łódzkim.

Jak powiedział polsatnews.pl Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK do wypadku doszło w czwartek około godz. 10:30 na trasie

Poznań - Wolsztyn.

 

- Przejazd kolejowy był niestrzeżony, oznakowany znakiem "stop". Kierowcy wjeżdżając na tory powinni się zatrzymać i upewnić, czy dalsza jazda będzie bezpieczna - zaznaczył Śledziński.    

 

ZOBACZ: Wjechał wprost pod pociąg. Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

 

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował, że kierowcą Citroena Jumpera był obywatel Białorusi.

 

Reanimacja podjęta przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego nie powiodła się. 

 

Wideo: wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Separowo 

 

  

 

Policja wyznaczyła objazdy

 

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz przedstawiciele komisji ds. badania wypadków kolejowych, którzy będą wyjaśniać przyczyny wypadku.

 

Ruch pociągów został wstrzymany i przywrócony ok. godz. 16:00. W tym czasie policja wyznaczyła objazdy, a PKP zorganizowało zastępczą komunikację autobusową.

 

 

Pociągiem jechało ok. 60 osób. Pasażerowie oraz obsługa nie odnieśli obrażeń. 

 

Wypadek w Łódzkiem


Kierowca samochodu osobowego nie żyje, po tym, jak autem wjechał na zamknięty przejazd kolejowy i zderzył się z pociągiem Intercity relacji Warszawa - Łódź. Trasa kolejowa jest zablokowana - poinformowała w czwartek policja.

 

Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego wyjaśniła, że do zdarzenia doszło kilka minut przed godz. 14. w Bedoniu Przykościelnym.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący osobowym oplem jadąc ul. Kościelną w kierunku Andrespola wjechał na przejazd kolejowy przy opuszczonych zaporach. 

 

Pociągiem podróżowało 30 pasażerów, którzy nie odnieśli obrażeń. Na miejscu pracują policjanci, przeprowadzają oględziny, ustalają świadków.

 

Szlak kolejowy jest zablokowany. 

emi/luq/ polsatnews.pl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie