Uczniowie regularnie znęcali się nad 9-latkiem. Mama nie wytrzymała. Nagranie obejrzano 23 mln razy

Świat
Uczniowie regularnie znęcali się nad 9-latkiem. Mama nie wytrzymała. Nagranie obejrzano 23 mln razy
Facebook/Quaden Bayels
"Dajcie mi nóż, chcę się zabić" - mówił 9-letni Quaden

"Każdego cholernego dnia dzieje się coś złego - kolejne znęcanie się, przemoc i wyzwiska" - mówi na nagraniu mama 9-letniego Quadena Bayelsa. Chłopiec z australijskiego Queensland był nękany przez rówieśników z powodu swojej karłowatości. Film, na którym widać płaczącego chłopca zdobył ogromną popularność w sieci, a w pomoc dziecku zaangażowali się internauci i celebryci.

Nagranie pojawiło się na Facebooku we wtorek. Yarraka Bayles podczas transmisji na żywo nagrywała swojego płaczącego syna.

 

- Daj mi nóż, chcę się zabić - mówi chłopiec na nagraniu.

- To właśnie przykład co nękanie może z robić z 9-letnim chłopcem. Czy jest jakaś rada, sposób na zwiększanie świadomości o osobach z niepełnosprawnością? - pyta matka chłopca.

 

 

Film trwa niecałe 6 minut. W kilka dni odtworzono go ponad 23 mln razy. Znaczna część internautów przekazuje rodzinie wyrazy wsparcia.

 

Cel przekroczony 35-krotnie

 

Losem chłopca zainteresował się amerykański komik Brad Williams, który również urodził się z achondroplazją. Zorganizował internetową zbiórkę, której celem było zebranie 10 tys. dolarów na podróż chłopca do amerykańskiego Disneylandu.

 

ZOBACZ: Bójka pseudokibiców na turnieju charytatywnym. Policja szuka uczestników awantury

 

"To nie tylko dla Quadena, to dla wszystkich, którzy byli i są nękani, którym wmawiano, że nie są wystarczająco dobrzy. Pokażmy Quadenowi i innym, że na świecie istnieje dobro i, że są jego warci" - napisał Williams w opisie zbiórki.

 

W niecałe dwa dni początkowy cel zbiórki został przekroczony ponad 35-krotnie. Internauci zebrali ponad 350 tys. dolarów (ok. 1 mln 384 tys. złotych). Pieniądze wpłaciło ponad 15 tys. osób.

 

W pomoc Quadenowi zaangażował się popularny australijski aktor Hugh Jackman. W wiadomości wideo apelował, by mocno sprzeciwić się nękaniu, bo "świat i tak jest ciężkim miejscem do życia".

 

 

- Quaden, jesteś silniejszy niż ci się wydaje. Wiedz, że masz we mnie przyjaciela - zapewnił Jackman, cytując film "Toy Story".

bas/ml/ BBC, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie