Zatrzymano mężczyzn, którzy przejechali policjanta, a drugiemu złamali rękę

Polska
Zatrzymano mężczyzn, którzy przejechali policjanta, a drugiemu złamali rękę
KWP Gorzów Wlkp.
Mężczyźni ukrywali się w dwóch różnych miejscach. W ucieczce i ukrywaniu się w okolicach Sulechowa pomagała im 22-letnia kobieta

Policjanci zostali ranni, gdy w środę próbowali wylegitymować mężczyzn na drodze koło Sulechowa. Na jednego mundurowego najechali kołem, a drugiemu złamali rękę uderzając drzwiami auta. Padły strzały, jeden z uciekających został postrzelony. Po obławie dwaj przestępcy zostali w czwartek zatrzymani. Nie uciekli daleko. Zatrzymano również kobietę, która pomagała im się ukryć.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Klępsk w środę po południu. To miała być rutynowa kontrola. Mężczyźni jechali autem z tablicami rejestracyjnymi z Dolnego Śląska. 

 

ZOBACZ: Strzelaniny w Niemczech. Zginęło 11 osób

 

- Policjanci przystąpili do wylegitymowania dwóch mężczyzn. Ci jednak nie wykonywali ich poleceń. Wsiedli do samochodu i próbowali odjechać - przekazała polsatnews.pl rzeczniczka komendy w Zielonej Górze.

 

Jeden policjant przejechany, drugi uderzony drzwiami

 

Funkcjonariusze starali się powstrzymać ucieczkę. - Wtedy kierujący agresywnie włączył wsteczny bieg i jeden z policjantów został uderzony drzwiami. Drugi z policjantów również został uderzony drzwiami, przewrócił się a następnie został prawdopodobnie przejechany przednim kołem - przekazała podinsp. Barska.

 

Dodała, że w kierunku odjeżdżającego auta lżej ranny policjant oddał jeszcze strzały, jednak to nie skłoniło kierowcy do zatrzymania się.

 

- Skrajnie niebezpieczna sytuacja, pokazująca jak niebezpieczna jest służba policyjna i wszystkich służb mundurowych - mówił Polsat News nadkom. Marcin Maludy z lubuskiej policji. 

 

WIDEO: Mężczyźni ukrywali się w dwóch różnych miejscach. W ucieczce i ukrywaniu się w okolicach Sulechowa pomagała im 22-letnia kobieta

  

 

ZOBACZ: Omijał wypadek i wjechał w radiowóz. Wpadł na chodnik, potrącił policjanta

 

Jeden z mężczyzn postrzelony. Do aresztu trafiła też kobieta

 

- Wykorzystaliśmy naprawdę wszystkie metody operacyjne - mówił o okolicznościach zatrzymania sprawców kom. Maludy. Do poszukiwań przestępców zaangażowano policjantów z wielu powiatów, użyto psów tropiących. - To przyniosło wymierny skutek. Można powiedzieć, że po nitce do kłębka, przez osoby pośrednie docieraliśmy do dwóch mężczyzny - relacjonował. 

 

Mężczyźni ukrywali się w dwóch różnych miejscach. W ucieczce i ukrywaniu się w okolicach Sulechowa pomagała im 22-letnia kobieta. Ona również została zatrzymana. 

 

Jeden z zatrzymanych trafił do szpitala. Okazało się bowiem, że kiedy lżej ranny podczas środowej interwencji policjant oddał strzały, trafił jednego ze zbiegów. 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie