Z ciężarówką na czołówkę. Niebywały refleks kierowcy osobówki [WIDEO]

Moto
Z ciężarówką na czołówkę. Niebywały refleks kierowcy osobówki [WIDEO]
świętokrzyska policja

Kierujący pojazdem dostawczym wykonuje manewr skrętu w lewo. Ciężarówka jadąca za nim zatrzymuje się, ale kolejny samochód ciężarowy omija stojące pojazdy i z całym impetem jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka. Tylko dzięki refleksowi kierujących tymi autami nie doszło do czołowego zderzenia.

Nagranie z takim zachowaniem zawodowego kierowcy wraz z wnioskiem o ściganie wpłynęło do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju.

 

Wideo: niebezpieczny manewr i refleks kierowcy


  

 

Mieszkanka tego miasta przyniosła wstrząsające nagranie. Jak ustalili mundurowi, zdarzenie miało miejsce około godz. 10:15 w dniu 14 lutego br. Widać na nim, jak w miejscowości Skorzów w gminie Busko – Zdrój na drodze krajowej nr 73 kierujący pojazdem dostawczym chce wykonać manewr skrętu w lewo.

 

ZOBACZ: Zderzenie busa z ciężarówką. Nie żyją dwie osoby

 

Ciężarówka jadąca za nim, zatrzymuje się, ale kolejny samochód ciężarowy omija stojące pojazdy i z całym impetem jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka.

 

Zawodowy kierowca najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy jak niebezpiecznie się zachował. Policja szuka osób, które były świadkami tego zdarzenia.

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie