Udzielał pomocy i okradł. Zabrał pieniądze, a portfel wyrzucił do studzienki

Polska
Udzielał pomocy i okradł. Zabrał pieniądze, a portfel wyrzucił do studzienki
Świętokrzyska Policja
Ukradł portfel, zabrał z niego pieniądze i pozbył się go wyrzucając do studzienki kanalizacyjnej.

Policjanci z Sędziszowa zatrzymali 44-letniego mieszkańca miasta, który jest podejrzany o to, że w trakcie udzielania pomocy starszemu mężczyźnie, ukradł mu portfel z pieniędzmi. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.

Michał Kwieciński z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie przekazał w piątek, że do zdarzenia doszło we wtorek w Sędziszowie.

 

- Do komisariatu zgłosił się 66-letni mężczyzna, który w trakcie zakupów źle się poczuł. Z pomocą przyszedł mu 44-letni mieszkaniec Sędziszowa, który wspólnie z kolegami wezwał na miejsce zespół medyczny. Z kieszeni poszkodowanego zniknął wówczas portfel, w którym było 800 zł – powiedział funkcjonariusz.

 

ZOBACZ: Prowadził nietrzeźwego kolegę. W tym czasie jego żona ukradła portfel

 

Policjanci po paru godzinach zatrzymali złodzieja. Ustalili, że mężczyzna w trakcie przenoszenia poszkodowanego na nosze, wyjął z kieszeni jego spodni portfel, zabrał z niego pieniądze i pozbył się go wyrzucając do studzienki kanalizacyjnej. Ostatecznie portfel został odnaleziony.

 

44-latek dostał zarzut kradzieży, za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie