Oddział dziecięcy szpitalu w Łowiczu zagrożony likwidacją? "To fake news"

Polska
Oddział dziecięcy szpitalu w Łowiczu zagrożony likwidacją? "To fake news"
zoz.pol.pl
- Oddział dziecięcy nie tylko nie jest zagrożony, ale wręcz przeciwnie - rozwija się - zapewnił starosta łowicki.

- Wpis Adama Szłapki - rzecznika sztabu kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - o oddziale dziecięcym szpitala w Łowiczu to fake news - powiedział w piątek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Starosta łowicki zapewnił, że oddział rozwija się i jego działalność nie jest zagrożona.

Fogiel powiedział, że sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej czwartkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łowicza wykorzystał "do zaprezentowania, puszczenia w obieg informacji, która jest niestety nieprawdziwa, po prostu fake newsa".

 

ZOBACZ: 9-latka zmarła w bielskim szpitalu. Miała objawy grypy

 

Chodzi o twitterowy wpis Szłapki, który brzmiał: "Panie @AndrzejDuda skoro Pan jest w Łowiczu to warto odwiedzić szpital przy ul. Ułańskiej 28. Tam jest Odział Dziecięcy zagrożony likwidacją. Porozmawia tam Pan z rodzicami co sądzą o 2 mld na @tvp_info".

"2 mln 300 tys. zł na remont"

 

Informacji podanej przez Szłapkę zaprzeczył starosta łowicki Marcin Kosiorek.

 

- Jako mieszkańcom Ziemi Łowickiej jest nam niezmiernie przykro, że w taki sposób potraktowano nasz szpital. Oddział dziecięcy nie tylko nie jest zagrożony, ale wręcz przeciwnie - rozwija się - zapewnił. Poinformował, że w minionym roku na remont tego szpitala wydano 2 mln 300 tys. zł, z czego 1 mln, na mocy zarządzenia premiera, pochodził z rezerwy budżetu państwa. Kosiorek zaprosił Szłapkę do odwiedzenia oddziału dziecięcego w łowickim szpitalu.

 

Fogiel zaapelował do konkurentów o uczciwą, kulturalną kampanię i o niewykorzystywanie w niej fake newsów. Zadeklarował, że wszystkie nieprawdziwe informacje będą prostowane, "bo dezinformacja, używanie nieprawdziwych informacji w kampanii jest czymś de facto groźnym dla demokracji".

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie