Wystartował DudaBus. Ma odwiedzić ponad 100 miejscowości

Polska
Wystartował DudaBus. Ma odwiedzić ponad 100 miejscowości
PAP/Leszek Szymański
Prezydent Andrzej Duda objeżdżał DudaBusem Polskę w poprzedniej kampanii prezydenckiej

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął w czwartek w południe objazd po kraju na pokładzie DudaBusa. Jako pierwsze miejscowości odwiedzi Łowicz (woj. łódzkie) oraz Turek (woj. wielkopolskie).

Prezydent Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą w ostatnią sobotę. W wystąpieniu podczas konwencji zapowiedział powrót DudaBusa, którym objeżdżał Polskę w poprzedniej kampanii prezydenckiej i którym również w obecnej kampanii będzie docierał na spotkania z wyborcami.

 

- Będę ogromnie wdzięczny za każdą obecność, za każdą uściśniętą dłoń, za każdą uwagę, także za każdą krytykę, która jest ważna, bo pozwala naprawiać Rzeczpospolitą i robić to, co jest istotne dla ludzi - mówił w sobotę Andrzej Duda.

 

Prezydentowi na starcie kampanijnego objazdu po kraju towarzyszą m.in.: szefowa kampanii Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, rzecznik sztabu wyborczego Adam Bielan, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, a także młodzi wolontariusze jego sztabu i dziennikarze.

Prezydent w trakcie podróży DudaBusem poczęstował towarzyszących mu dziennikarzy pączkami.

Polsat News
Polsat News

 

 

ZOBACZ: Hołownia: może zdarzyć się wszystko, z rozwiązaniem Sejmu włącznie

 

Wybory 10 maja

 

Szef Komitetu Wykonawczego PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Krzysztof Sobolewski mówił, że planowane jest, że do końca kampanii wyborczej prezydent odwiedzi ponad 100 miejscowości.

 

Prezydent Duda w sobotę podczas inaugurującej konwencji wyborczej podkreślał, że najważniejszym celem jego prezydentury jest podniesienie poziomu życia Polaków. Deklarował chęć spotkania się z jak największą liczbą mieszkańców Polski; apelował do swoich kontrkandydatów, aby prowadzić uczciwą kampanię wyborczą.

 

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie