Wiceprezes PZPN chce zostać następcą Zbigniewa Bońka

Polska
Wiceprezes PZPN chce zostać następcą Zbigniewa Bońka
Polsat Sport
Marek Koźmiński jest wiceprezesem PZPN ds. szkoleniowych.

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkoleniowych Marek Koźmiński zapowiedział w środę, że będzie ubiegać się o stanowisko szefa federacji. Kadencja obecnego prezesa Zbigniewa Bońka kończy się w tym roku.

- Po prawie ośmiu latach działania w zarządzie PZPN i pracy ze Zbigniewem Bońkiem trzeba zdecydować co dalej (...). Bardzo sobie cenię te osiem lat, przez które razem przeszliśmy. Po tych doświadczeniach, które posiadam, mam nieśmiałe prawo, żeby ubiegać się o stanowisko prezesa PZPN w październikowych wyborach. Będę kandydować - powiedział działacz podczas spotkania z dziennikarzami na PGE Narodowym w Warszawie.

 

49-letni obecnie Koźmiński wywalczył w 1992 roku wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie. W pierwszej reprezentacji kraju rozegrał 45 meczów.

 

ZOBACZ: Szwedzki klub piłkarski ze stadionem imienia... Lenina

 

Od 2012 roku był wiceprezesem PZPN ds. zagranicznych, a w obecnej kadencji, czyli od jesieni 2016 roku, jest wiceprezesem ds. szkoleniowych.

 

Obecny szef PZPN Zbigniew Boniek został wybrany na to stanowisko jesienią 2012 roku. Zgodnie z ustawą o sporcie prezes związku może pełnić tę funkcję nie dłużej niż dwie następujące po sobie kadencje.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie