Papież po raz kolejny zaskoczony przez wiernego. "Pocałunek trwał kilka sekund"

Świat
Papież po raz kolejny zaskoczony przez wiernego. "Pocałunek trwał kilka sekund"
PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
Wierny przyciągnął do siebie głowę papieża i pocałował go w czoło

Jeden z wiernych, którzy w środę wzięli udział w audiencji generalnej, pocałował papieża Franciszka w czoło. Jak pisze agencja AP, papież wyglądał na zadowolonego z tego niespodziewanego gestu.

Mężczyzna, ubrany w niebieską bluzę zapinaną na zamek, siedział w pierwszym rzędzie, zarezerwowanym zwykle dla osób chorych lub niepełnosprawnych. Wstał, kiedy papież podszedł, żeby się z nim przywitać, wymienił kilka słów z Franciszkiem, a następnie przyciągnął do siebie jego głowę i pocałował go w czoło.

 

ZOBACZ: Masaż barku, nietypowe powitanie. Dziennikarze zdradzają kulisy podróży z papieżem

 

Agencja AP podaje, że pocałunek trwał kilka sekund. W tym czasie wierny przyciskał do czoła Franciszka nie tylko usta, ale także nos.

 


W sylwestrowy wieczór na placu Świętego Piotra papież ostro zareagował, kiedy jedna z kobiet chwyciła go mocno za rękę. Wtedy Franciszek wyraźnie rozgniewany uderzył ją w dłoń i skarcił, by wyrwać się z jej uścisku. Incydent zarejestrowały kamery.

 

ZOBACZ: Kobieta przyciągnęła do siebie papieża. Franciszek musiał użyć siły, by się oswobodzić [WIDEO]


Później, podczas spotkania z wiernymi w Nowy Rok w Watykanie, papież Franciszek przeprosił za to, że stracił cierpliwość.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie