Japonia: 99 kolejnych zakażonych koronawirusem na Diamond Princess

Świat
Japonia: 99 kolejnych zakażonych koronawirusem na Diamond Princess
PAP/EPA/FRANCK ROBICHON
Na Diamond Princess 454 osoby są zarażone koronawirusem

99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono na zacumowanym w porcie w Jokohamie japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, który do środy jest objęty kwarantanną - poinformowały w poniedziałek władze Japonii.

Tym samym liczba zakażonych osób na wycieczkowcu wzrosła do 454.

 

Na pokładzie statku, który wypłynął z Jokohamy 20 stycznia i wrócił 3 lutego, utknęło ponad 3600 osób, w tym 2666 pasażerów z 50 krajów. Jest wśród nich trzech Polaków; polskie MSZ informowało w ubiegłym tygodniu, że nie wykryto u nich koronawirusa.

 

Jedna osoba zmarła

 

Statek ma być objęty kwarantanną do środy, ale już w piątek pokład zaczęły opuszczać pierwsze osoby w zaawansowanym wieku, u których testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. W pierwszej kolejności zabierane były osoby cierpiące na chroniczne schorzenia oraz te, które nie miały okien w kajutach.

 

W Japonii zakażonych koronawirusem jest obecnie 514 osób, w tym 454 na Diamond Princess. Jedna osoba zmarła.

 

W związku z obawami, że zgromadzenie publiczne może przyczynić się do rozprzestrzenienia epidemii koronawirusa odwołano zaplanowane na najbliższą niedzielę obchody 60. urodzin cesarza Japonii Naruhito w Pałacu Cesarskim.   

 

ZOBACZ: Japonia: odwołano obchody urodzin cesarza Japonii w związku z koronawirusem

 

Epidemia koronawirusa Covid-19, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie. Według najnowszych danych do tej pory koronawirusem zaraziło się 71 tys. ludzi na świecie, przy czym zdecydowana większość ponad 70,5 tys. w Hubei.

 

W Chinach kontynentalnych zmarło do tej pory 1770 osób, natomiast wyleczono - ok. 8400. Poza Chinami kontynentalnymi i Japonią odnotowano jeszcze cztery zgony: na Filipinach, we Francji, w Hongkongu i na Tajwanie.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie