Awaria w elektrociepłowni w Warszawie. Wybuchł pożar

Polska
Awaria w elektrociepłowni w Warszawie. Wybuchł pożar
Wikimedia Commons/PanSG
Zdarzenie nie miało wpływu na dostawy energii w stolicy.

Strażacy ugasili pożar transformatora w Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie - poinformowała w niedzielę mazowiecka PSP. PGNiG Termika, do której należy zakład, powoła komisję do zbadania przyczyn awarii, która wywołała pożar. EC Siekierki pracuje normalnie - zapewnia rzecznik spółki.

Do pożaru doszło w niedzielne popołudnie. Rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski przekazał, że zdarzenie nie miało wpływu na dostawy energii w stolicy. Nikt nie został poszkodowany.

 

Rzecznik spółki PGNiG Termika Mariusz Orzełowski poinformował, że ok. godz. 17 doszło do awarii przekładnicy rozdzielni. "Była to samoistna awaria, która wywołała pożar" - wyjaśnił.

 

ZOBACZ: MPWiK: kolektor odprowadzający ścieki do "Czajki" działa prawidłowo

 

Przyczyny zbada komisja

 

Orzełowski zapowiedział, że przyczyny awarii zbada powołana do tego komisja. Komunikat w tej sprawie spodziewany jest w poniedziałek. - Elektrociepłownia Siekierki pracuje normalnie, jesteśmy przygotowani na różne sytuacje - zapewnił.

 

Elektrociepłownia Siekierki - jak informuje PGNiG Termika - ogrzewa ponad połowę warszawskich budynków i dostarcza prąd elektryczny pozwalający zapalić ponad 10 milionów żarówek o mocy 60 watów. To największy tego typu zakład w Polsce.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie