Biedroń zdradził, kto będzie jego doradcą ds. bezpieczeństwa

Polska
Biedroń zdradził, kto będzie jego doradcą ds. bezpieczeństwa
Polsat News
W sobotę odbędzie się konwencja Biedronia w Świdnicy na Dolnym Śląsku

Były wiceszef MON Janusz Zemke będzie moim doradcą ds. bezpieczeństwa - powiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Zemke zostanie ogłoszony doradcą kandydata Lewicy podczas sobotniej konwencji Biedronia w Świdnicy na Dolnym Śląsku.

Konwencja wyborcza Roberta Biedronia poświęcona będzie obronności, polityce bezpieczeństwa i kwestiom międzynarodowym. Na konwencji zaprezentowani zostaną także kluczowi doradcy kandydata Lewicy w tym obszarze.

 

ZOBACZ: Hołownia przedstawił sztab wyborczy. Zapowiada "Sztafetę Szymona"

 

Jak poinformował Biedroń, na konwencji wystąpi były wiceszef MON Janusz Zemke. - Janusz Zemke jest wybitnym ekspertem w dziedzinie obronności i polityki bezpieczeństwa, będzie szefem moich doradców w tym obszarze. Jego wiedza jako byłego wiceministra obrony narodowej, szefa komisji obrony narodowej i służb specjalnych daje gwarancje, że inicjatywy podejmowane przeze mnie jako prezydenta będą realizowane skutecznie i zgodnie z interesem państwa - powiedział Biedroń.

 

Oprócz Zemkego na konwencji wystąpi także komandor Bożena Szubińska, która również wejdzie w skład zespołu doradców Biedronia.

 

Były sekretarz stanu w MON

 

Zemke w latach 2001–2005 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej odpowiedzialnym za sprawy budżetu, inwestycje i techniczną modernizację wojska. "W okresie sprawowania przeze mnie tej funkcji rozstrzygnięto wiele przetargów i zaczęto wprowadzać na wyposażenie wojska nowe samoloty, transportery opancerzone, pociski kierowane, systemy łączności i dowodzenia. W Bydgoszczy powstało Centrum Szkolenia NATO i I Brygada Logistyczna" - pisze na swojej stronie internetowej polityk.

 

ZOBACZ: Biedroń zapowiada powołanie rzecznika. "Będzie działał, gdy zwierzętom dzieje się krzywda"

 

W latach 1989–2009 Zemke był posłem zasiadając m.in. w komisji obrony narodowej i komisji ds. służb specjalnych, a w latach 2009–2019 był deputowanym w Parlamencie Europejskim. "W latach 1969-1990 należałem do PZPR, będąc m.in. sekretarzem KW PZPR w Bydgoszczy" - poinformował Zemke na swojej stronie.

 

Kmdr Bożena Szubińska to ekspertka w dziedzinie bezpieczeństwa oraz praw kobiet funkcjonujących w strukturach służb i wojska. Pracowała na stanowisku senior officer w Sztabie Generalny Wojska Polskiego oraz jako szef zaopatrzenia medycznego w Marynarce Wojennej Rzeczypospolitej Polskiej. Była pełnomocnikiem Ministerstwa Obrony Narodowej ds. wojskowej służby kobiet i przewodniczącą Rady ds. Kobiet w Siłach Zbrojnych RP, a także delegatką krajową żołnierzy-kobiet do Komitetu NATO ds. Równości Płci (NCGP).

bia/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze