"To tylko odgarnięcie włosa z policzka". Lichocka tłumaczy i przeprasza

Polska
"To tylko odgarnięcie włosa z policzka". Lichocka tłumaczy i przeprasza
Polsat News

- Gdybyście państwo nie zwalniali ruchu kamery, tylko zobaczyli to w czasie rzeczywistym, to ja zrobiłam taki gest i zobaczyłam polityków opozycji, którzy zaczęli komentować to jako coś wulgarnego - w taki sposób posłanka PiS Joanna Lichocka tłumaczyła swoje zachowanie podczas czwartkowej debaty w Sejmie. - Jeśli ktoś poczuł się urażony to chciałabym wyrazić ubolewanie i przeprosić - dodała.

- Mimowolnie popełniłam błąd – mówi w rozmowie z "Faktem" posłanka. – Jeśli ktoś poczuł się urażony tym gestem, gestem, który nie miał złych intencji, to chciałabym wyrazić ubolewanie i przeprosić - wyjaśnia Lichocka.

 

- Powtórzyłam ten gest, żeby pokazać, że to tylko odgarnięcie włosa z policzka. Moim błędem było to, że tym ruchem dałam pożywkę do wielkiego ataku na PiS i to jest niedobre - mówiła wcześniej posłanka.

 

ZOBACZ: Środkowy palec posłanki PiS. Dziambor: twierdzi, że poprawiała sobie oko

 

Sejm w czwartek wieczorem dyskutował ws. projektu, który zakładał rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia. Posłowie opozycji udostępnili w sieci zdjęcia i filmy, na których widać posłankę PiS Joannę Lichocką, która w trakcie debaty pokazuje środkowy palec. 

 

Wideo: Lichocka tłumaczyła, że dała pożywkę do wielkiego ataku na PiS

 

  

 

Wniosek o ukaranie posłanki

 

Joanna Scheuring-Wielgus przekazała nagranie marszałek, a posłowie zapowiedzieli złożenie wniosku do komisji etyki o ukaranie Lichockiej.

 

Zdjęcie i nagranie pokazujące gest posłanki PiS jest szeroko komentowany przez opozycję. Na większość Twitterowych wpisów Lichocka odpowiadała: "szczują, manipulują, kłamią - nic innego nie potrafią". Pod hashtagiem #Lichocka pojawiło się już ponad 3,5 tys. wpisów.

 

"Upamiętniłyśmy zachowanie na sali plenarnej Sejmu tak, aby żaden poseł i żadna posłanka PiS nie mogli powiedzieć, że tego nie widzieli" - napisała rzeczniczka Lewicy Anna-Maria Żukowska.

 

msl/luq/ Polsat News, "Fakt"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie