"Stajemy do bardzo trudnego boju". Znamy hasło i... gest kampanii Kidawy-Błońskiej

Polska
"Stajemy do bardzo trudnego boju". Znamy hasło i... gest kampanii Kidawy-Błońskiej
PAP/ Wojciech Olkuśnik
Małgorzata Kidawa-Błońska jest głównym kontrkandydatem Andrzeja Dudy w walce o fotel prezydenta

"Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość" - to zaprezentowane w piątek hasło wyborcze kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Stoimy na starcie najważniejszej kampanii od 30 lat - podkreślił Bartosz Arłukowicz, szef kampanii wyborczej wicemarszałek Sejmu.

- To kampania wyborcza, która napisze przyszłość naszą, naszych rodzin, naszych dzieci, która zdecyduje o przyszłości Polski i Europy - przekonywał Arłukowicz podczas prezentacji hasła na konferencji prasowej w Warszawie.

 

- Stajemy do bardzo trudnego boju - dodał.

 

"Musimy wierzyć, że ta kampania będzie zwycięska"

 

Zwracając się do Polek i Polaków, Arłukowicz zaznaczył, że sztab Kidawy-Błońskiej "chce wlać w nich optymizm, bo rzeczy niemożliwe są do zrobienia". - Musimy wierzyć w to, że kampania będzie zwycięska - oświadczył.

 

ZOBACZ: Nie będę ani totalna, ani bojaźliwa - Kidawa-Błońska o swojej prezydenturze

 

Szef kampanii, prezentując hasło wyborcze: "Prawdziwa prezydent. Pewna Polska" podkreślił, że Polska potrzebuje prawdziwego prezydenta, którego "szefem są Polki i Polacy, a nie prezydenta, którego szefem jest Jarosław Kaczyński". Jak zaznaczył, "Polska pogrąża się dzisiaj w chaosie, jeśli spojrzymy na nasze szkoły, szpitale, sądy, (a) Polska potrzebuje pewnej przyszłości".

 

Arłukowicz zapowiedział też, że sztab Małgorzaty-Kidawy Błońskiej wyrusza w "wielką kampanijną podróż".

 

"Będziemy robić kampanię z ludźmi dobrej woli"

 

Podkreślił, że będzie to podróż skierowana do ludzi dobrej woli.

 

- My tę kampanię będziemy robić z ludźmi dobrej woli i dla ludzi, którzy życzą Polsce dobrze - mówił. Zapowiedział, że symbolem kampanii Kidawy-Błońskiej będzie "wyciągnięta do Polaków dłoń, a nie wyciągnięty palec".

 

ZOBACZ: Kidawa-Błońska: wróciliśmy jako państwo, bo przetrwaliśmy jako naród

 

- Chcemy przemierzyć Polskę wzdłuż i wszerz. Chcemy przekonać młodszych i starszych, dziewczyny i chłopaków, kobiety i mężczyzn, nasze babcie i dziadków, do tego, żebyśmy zmienili Polskę - mówił szef kampanii.

 

Rzecznik sztabu Kidawy-Błońskiej, Adam Szłapka zapowiedział, że "gestem" kampanii Kidawy-Błońskiej będzie znak zwycięstwa.

ac/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze