"To nie był błąd, tylko głupota". Miller o słowach Biedronia

Polska
"To nie był błąd, tylko głupota". Miller o słowach Biedronia
Polsat News

- Myślę, że uległ słownictwu, które jest często lansowane, zwłaszcza przez IPN - tymi słowami były premier Leszek Miller skomentował w "Polityce na Ostro" wypowiedź Roberta Biedronia, według którego w Polsce "żyją ludzie, którzy są gorsi od komunistów, bo zniszczyli ją bardziej niż komuniści".

Roberta Biedroń, kandydata Lewicy na prezydenta, podczas debaty w Parlamencie Europejskim o praworządności w Polsce powiedział: - Wstydzę się, że w moim kraju żyją ludzie, którzy są gorsi od komunistów, bo zniszczyli mój kraj bardziej niż komuniści. 

 

- To nawet nie był błąd, tylko głupota - stwierdził w "Polityce na Ostro" Leszek Miller. - Używam ulubionego słowa Włodzimierza Czarzastego. To głupota Roberta Biedronia, ponieważ w tym nie ma nic z prawdy. Jak tutaj do was jechał (do studia Polsat News - red.), być może przejeżdżał obok Zamku Królewskiego, Trasą Łazienkowską. Używając tego języka, to wszystko zostało zbudowane przez komunistów - dodał.

 

WIDEO: Fragment "Polityki na Ostro":

  

 

ZOBACZ: Czarzasty: czystego komunizmu w Polsce nie było

 

Według Millera Biedroń "uległ słownictwu, które jest często lansowane, zwłaszcza przez IPN". - Przez moment poddał się tej narracji i teraz pewnie tego żałuje - ocenił były premier.

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

bia/zdr/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze