5-latek ocalił rodzinę z płonącego domu. Wyskoczył przez okno z 2-letnią siostrą

Świat
5-latek ocalił rodzinę z płonącego domu. Wyskoczył przez okno z 2-letnią siostrą
Facebook/ Bartow County Fire Department
5-letni Noah stał się lokalnym bohaterem. Za swoją heroiczną postawę otrzyma specjalne wyróżnienia

5-letni Noah z Georgii (USA) obudził się, gdy w jego sypialni wybuchł pożar. Chłopiec wykazał się odwagą i uratował całą swoją rodzinę, również psa. Za tę postawę otrzyma w piątek tytuł honorowego strażaka. Zostanie również odznaczony rzadką nagrodą dla osób ratujących życie innym.

Był jednym z ośmiu członków rodziny śpiących w domu w hrabstwie Bartow w Georgii. W niedzielę wybuchł tam pożar. Noah Woods wykazał się przytomnością umysłu. Wyskoczył z łóżka, chwycił 2-letnią siostrę i uciekł przez otwarte okno.

 

ZOBACZ: 12-letni bohater. Uratował mamę z pożaru

 

Za chwilę wrócił również po psa. Następnie, pobiegł do mieszkającego obok wujka. Razem zaalarmowali resztę rodziny. Wszyscy bezpiecznie opuścili palący się dom.

 

"To było niezwykłe"

 

Historią chłopca podzieliła się straż pożarna.

 

- Widzieliśmy wcześniej dzieci ratujące swoje rodziny, ale zachowanie tego 5-latka było naprawdę niezwykłe - mówił CNN Dwayne Jamison, szef straży pożarnej hrabstwa Bartow.

 

 

Za przyczynę pożaru uznano przeciążone gniazdko elektryczne w sypialni Noah’a. Gdy strażacy przybyli na miejsce, udzielili niewielkiej pomocy chłopcu oraz jego rodzinie.

 

- Dzięki Bogu wszyscy byli w stanie się wydostać. Gdyby nie Noah, może by nas tutaj zabrakło - mówił dziadek 5-latka, David Woods.

 

ZOBACZ: Strażak ochotnik bohaterem. Uratował staruszkę z płonącego domu [WIDEO]

 

Poruszył gubernatora 

 

Rodzina zorganizowała zbiórkę, która pomoże im naprawić skutki pożaru.

 

O historii Noah usłyszał gubernator Brian Kemp. Na specjalnej piątkowej ceremonii, Jamison odczyta kierowany do 5-latka list. Chłopiec otrzyma również tytuł honorowego strażaka i nagrodę dla osób ratujących życie innym.

ac/luq/ cnn.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie