Strażak z promilami pojechał gasić pożar. "Znajdzie się za burtą naszej jednostki"

Polska
Strażak z promilami pojechał gasić pożar. "Znajdzie się za burtą naszej jednostki"
Zdj. ilustracyjne/czerwionka-leszczyny.pl
Prezes OSP Czerwionka zapewnia, że strażak poniesie konsekwencje swojego czynu

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwionce (woj. śląskie) pojechali do pożaru trawy. Ogień szybko udało się opanować, jednak akcja nie zakończyła się dobrze dla jednego ze strażaków. Jak się okazało 33-latek gasił pożar mając ponad dwa promile alkoholu.

Wieczorem 1 lutego strażacy z OSP w Czerwionce zostali wezwani do pożaru. Paliły się trawa i zarośla na brzegu rzeki Bierawki.

 

Anonim o nietrzeźwości druha

 

Podczas gaszenia pożaru obecni na miejscu zdarzenia policjanci otrzymali anonimową informację, że jeden ze strażaków biorących udział w akcji może być pijany.

 

ZOBACZ: Wypadek strażaków w drodze do pożaru. Kierowca wozu uciekł, jego koledzy pod wpływem alkoholu

 

33-latek został przewieziony przez funkcjonariuszy na komendę, gdzie zbadano jego trzeźwość. Badanie wykazało, że mężczyzna jest pijany - miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Strażacy: "Nie tolerujemy alkoholu"

 

Prezes OSP Czerwionka zapewnia, że strażak poniesie konsekwencje swojego czynu i zostanie usunięty z jednostki.

 

- Sprawa tego incydentu jest już załatwiona. Został, póki co zawieszony, a wkrótce znajdzie się za burtą naszej jednostki. Nie tolerujemy alkoholu - powiedział Maciej Lichawski.

 

ZOBACZ: Pomylił chmury z dymem. Postawił na nogi ponad 100 strażaków

 

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie nie tylko zawodowo, ale również przed sądem. Będzie odpowiadał z artykułu 70 paragraf 2, który mówi, że karze aresztu albo grzywny podlega ten, "kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe".

dk/ polsatnews.pl, nowiny.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie