Prowadziła terapię "leczącą z homoseksualizmu". Tysiące euro grzywny

Świat
Prowadziła terapię "leczącą z homoseksualizmu". Tysiące euro grzywny
FacebookElena Lorenzo Rego
Lorenzo zapowiedziała, że zamierza w dalszym ciągu prowadzić terapię

Hiszpańska psycholożka Elena Lorenzo, ukarana w 2019 r. przez władze autonomicznego regionu Madrytu, zapłaciła nałożoną na nią karę 20 tys. euro grzywny za prowadzenie terapii dla osób homoseksualnych. Hiszpanka wyjaśniła, że udało jej się zapłacić karę dzięki ofiarności darczyńców, zarówno osób indywidualnych jak i organizacji społecznych, m.in. katolickich.

Skazana za złamanie tzw. prawa chroniącego przed LGBTofobią, obowiązującego w regionie Madrytu, Lorenzo zapowiedziała, że zamierza w dalszym ciągu prowadzić terapię dla osób "pragnących porzucić skłonności homoseksualne".

 

Na początku lutego br. jedna z organizacji LGBT zaskarżyła nową stronę internetową prowadzoną przez Elenę Lorenzo. W wydanym komunikacie stowarzyszenie Arcopoli, walczące o prawa mniejszości seksualnych, napisało, że pomimo nałożonej na psycholożkę we wrześniu 2019 r. kary finansowej ta ponownie uruchomiła zajęcia dotyczące "leczenia homoseksualizmu".

 

ZOBACZ: Bosak: Duda robi ustępstwa w stronę organizacji LGBT

 

Sprawa Eleny Lorenzo podzieliła w ostatnim czasie sojusznicze ugrupowania centroprawicy w regionalnym parlamencie Madrytu. Politycy konserwatywnej partii Vox zarzucali rządowi koalicji centroprawicowej Partii Ludowej i liberalnych Ciudadanos, że ukarali psycholożkę działając pod naciskiem "lobby LGBT".

 

WIDEO: Śmiszek "kandydatką na pierwszą damę"? Partner Biedronia reaguje na słowa Kempy

  

zdr/ KAI

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze