Kiedy rozbiórka wypożyczalni, z której zerwało dach w Bukowinie Tatrzańskiej?

Polska
Kiedy rozbiórka wypożyczalni, z której zerwało dach w Bukowinie Tatrzańskiej?
Polsat News
W środę właściciel wypożyczalni nart w Bukowinie Tatrzańskiej usłyszał zarzut popełnienia samowoli budowlanej

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem wszczął postępowanie w sprawie rozbiórki wypożyczalni sprzętu narciarskiego w Bukowinie Tatrzańskiej, z której w poniedziałek zerwany przez silny podmuch wiatru dach zabił trzy osoby.

Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem Jan Kęsek przekazał, że na razie zostało wysłane do właściciela obiektu zawiadomienie o wszczęciu postępowania, aby dowiedział się on o procedurze.

 

Wszczęto postępowanie

 

- Przepisy Kodeksu Prawa Administracyjnego dokładnie określają procedurę, czyli najpierw musi być wszczęcie postępowania, a następnie zawiadomienie inwestora. Po zapoznaniu się stron z aktami, będzie wydana stosowna decyzja o rozbiórce. Na razie ze względów formalnych nie została wydana taka decyzja, której nie możemy wydać bez wszczęcia postępowania. Po przejściu całej procedury administracyjnej zostanie wydana decyzja o rozbiórce – wyjaśnił inspektor.

 

ZOBACZ: Warszawska szkoła pożegnała 15-letnią uczennicę. Zginęła w Bukowinie Tatrzańskiej

 

Zawiadomienie do inwestora zostało wysłane listem poleconym i w zależności od tego, kiedy list zostanie odebrany, to ruszy dalsza procedura. Inwestor ma siedem dni do zapoznania się z aktami. Po tym terminie powinna zapaść decyzja o rozbiórce.

 

Kęsek dodał, że jeżeli inwestor po otrzymaniu decyzji o rozbiórce nie podejmie stosownych działań, to wtedy zostanie wszczęta egzekucja z urzędu na jego koszt.

 

W środę właściciel wypożyczalni nart w Bukowinie Tatrzańskiej usłyszał zarzut popełnienia samowoli budowlanej. Przyznał się do winy – poinformowała w środę szefowa Prokuratury Rejonowej w Zakopanem Barbara Bogdanowicz.

 

Tragedia w Bukowinie

 

Do tragicznego wypadku doszło na parkingu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej w poniedziałek.

 

ZOBACZ: Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Prokuratura postawiła zarzuty

 

Zerwany dach spadł wprost na cztery osoby, które przyjechały na zimowy wypoczynek z Warszawy. Mimo reanimacji na miejscu zdarzenia, nie udało się uratować 52-latki i jej 15-letniej córki. 21-latka – druga córka zmarłej kobiety – w bardzo ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Nowym Targu, gdzie zmarła wieczorem tego samego dnia.

 

Kolejny poszkodowany to 16-latek, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala w Zakopanem. Chłopak jest spokrewniony z ofiarami wypadku.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie