"Będziecie się wstydzić posła Kaczyńskiego" vs. "Biedroń zapomniał o akcji »Hiacynt«"

Polska
"Będziecie się wstydzić posła Kaczyńskiego" vs. "Biedroń zapomniał o akcji »Hiacynt«"
Polsat News
Sprzeczka polityków w "Polityce na Ostro" po słowach Roberta Biedronia, który w PE mówił, że w "Polsce żyją ludzie, którzy zniszczyli ją bardziej niż komuniści”

Posłowie Nowej Lewicy i PiS starli się w "Polityce na Ostro" o słowa Roberta Biedronia, który podczas debaty w PE dotyczącej praworządności w Polsce stwierdził, że "Polsce żyją ludzie, którzy zniszczyli ją bardziej niż komuniści". - Będziecie się wstydzić za Jarosława Kaczyńskiego – mówił Tomasz Trela. - Pan kłamie - ripostował Jan Mosiński. Przypomniał też akcję "Hiacynt" z czasów PRL.

- Wstydzę się, że w moim kraju żyją ludzie, którzy są gorsi od komunistów, bo zniszczyli mój kraj gorzej niż zrobili to komuniści. I to jest największy wstyd III Rzeczpospolitej - powiedział we wtorek w Parlamencie Europejskim Robert Biedroń podczas debaty o praworządności w Polsce.


O te słowa eurodeputowanego Wiosny zapytała w programie "Polityka na Ostro" Agnieszka Gozdyra.

 

Trela: komuniści, to "ekipa, która łamie dzisiaj konstytucję"


- Robert Biedroń wczoraj zabierał głos w dyskusji na forum PE w debacie o praworządności. Podawał przykłady, mówił o tym, jakie mogą być konsekwencje dalszego dopychania kolanem... - zaczął wyjaśniać polityk lewicy Tomasz Trela.


- A ci gorsi od komunistów, to kto? - dopytywała dziennikarka.


Trela: - To jest ekipa, która łamie dzisiaj konstytucję.


Mosiński: - Kłamstwo.


Trela: - Będziecie się wstydzić posła Kaczyńskiego…


Mosiński: - Pan kłamie...


Trela: - Będziecie się wstydzić posła Kaczyńskiego, bo robicie krzywdę RP, robicie krzywdę Polkom i Polakom dla własnych interesów i niszczycie wymiar sprawiedliwości, konstytucyjny trójpodział władzy!

 

ZOBACZ: "Póki będzie rząd Zjednoczonej Prawicy, nigdy nie zegniemy karku". Wójcik w Polsat News

 

WIDEO: - Lekcja z historii by się Robertowi Biedroniowi przydała - Paulina Hennig-Kloska

  

 

"Biedroń ma czelność mówić, że my dziś jesteśmy gorsi od komunistów"


Jan Mosiński ocenił, że "Robert Biedroń mówiąc, że Polska jest gorsza niż komuniści, zapomniał o komunistach". - Zapomniał o latach '80, zapomniał, albo nie wiedział, o akcji "Hiacynt".


Akcja "Hiacynt" była przeprowadzoną w Milicję Obywatelską w latach 1985–1987 operacją, która polegała na zbieraniu materiałów o polskich homoseksualistach i ich środowisku. W jej wyniku zarejestrowano ok. 11 000 akt osobowych.


Mosiński przypomniał, że PZPR akceptował tę haniebną akcję. - I pan Biedroń ma czelność mówić, że my dziś jesteśmy gorsi od komunistów? Czy dzisiaj Biedroń jest z tego tytułu prześladowany? - dopytywał Mosiński polityka lewicy.

 

ZOBACZ: Kłótnia polityków o dezubekizację. Rozenek do Ozdoby: "powinien pan dostać w twarz"


Posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska zauważyła, że "oczywiście, że PiS niszczy kraj". - Oczywiście, że PiS niszczy praworządność. Oczywiście, że łamie konstytucję i Duda robi to razem ze swoją partią - mówiła posłanka KO. - Natomiast, mimo wszystko, lekcja z historii by się Robertowi Biedroniowi przydała - spuentowała Hennig-Kloska.

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

msl/grz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie