Prawie 45 tysięcy zakażonych koronawirusem. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

Świat
Prawie 45 tysięcy zakażonych koronawirusem. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych
PAP/EPA/MADE NAGI
94 nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w prowincji Hubei

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1113 - poinformowała w środę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 97 osób.

Komisja podała, że 94 nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa. 72 osoby zmarły w stolicy prowincji Wuhan.

 

Odnotowano 2015 nowych przypadków zakażenia, z czego 1638 w Hubei. To najmniej od 30 stycznia. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 44 653.

 

Kolejne przypadki na Diamond Princess 

 

39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono także na japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, który cumuje w pobliżu portu w Jokohamie - podało w środę ministerstwo zdrowia Japonii. Tym samym do 174 wzrosła liczba osób zakażonych na statku.

 

Japoński minister zdrowia Katsunobu Kato wyjaśnił, że przeprowadzone zostały 53 nowe testy, spośród których 39 dało wynik pozytywny. Dodał, że wśród osób przebywających w szpitalu, u których do tej pory stwierdzono koronawirusa, cztery są w stanie ciężkim.

 

Na pokładzie wycieczkowca jest ponad 2600 pasażerów i 1045 członków załogi. Jest tam też trzech Polaków - jedna osoba z załogi i dwóch turystów. W piątek polski MSZ informował, że u trzech Polaków nie stwierdzono koronawirusa.

 

ZOBACZ: Pasażerowie statku "Diamond Princess", na którym pojawił się koronawirus, dostaną odszkodowanie

 

Pasażerowie z ponad 50 krajów świata

 

Wycieczkowiec wypłynął z Jokohamy 20 stycznia z 2666 pasażerami z ponad 50 krajów świata na pokładzie.

 

Pierwszą osobą na statku, u której wykryto koronawirusa, był 80-letni obywatel Chin. Został on 25 stycznia wysadzony na ląd w Hongkongu i przekazany służbom medycznym. W Hongkongu armator postanowił skierować statek do portu w Jokohamie i zorganizował badania lekarskie pasażerów oraz załogi.

 

Statek powrócił z rejsu 3 lutego i został objęty dwutygodniową kwarantanną.

 

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

ac/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze