15-letnia Polka i 20-letni Ukrainiec nielegalnie przekroczyli granicę. Złamali prawo w imię miłości

Świat
15-letnia Polka i 20-letni Ukrainiec nielegalnie przekroczyli granicę. Złamali prawo w imię miłości
facebook.com/DPSUkraine
Według straży pochodzący z Charkowa 20-latek pracował za granicą i tam zakochał się w Polce

15-letnia Polka i 20-letni Ukrainiec przekroczyli granicę z Polski na Ukrainę poza punktem kontrolnym i zostali zatrzymani w pobliżu przejścia granicznego Szeginie - poinformowała w środę ukraińska straż graniczna, pisząc o "love story z nieromantycznym zakończeniem".

"On ma 20 lat, ona 15... Love story z nieromantycznym zakończeniem o zakochanych Ukraińcu i Polce, którzy złamali prawo, chcąc być razem" - napisała na Facebooku ukraińska straż graniczna.

 

Według straży, pochodzący z Charkowa 20-latek pracował za granicą i tam zakochał się w Polce. Rodzice dziewczyny byli przeciwni związkowi, więc para "znalazła specyficzne rozwiązanie problemu" - wskazała straż.  "Ponieważ dziewczyna nie miała dokumentów, które dają prawo do przekroczenia granicy, chłopak zaproponował, by zrobić to po swojemu" - dodano.

 

ZOBACZ: Bez cerkwi i znajomości języka. Ukraińcy wracają do ojczyzny

 

Para przez kilka dni planowała trasę i przygotowywała się do przekroczenia granicy, czym zwróciła na siebie uwagę służb - zaznaczyła straż na swojej stronie internetowej.

 

Zgodnie z umową o readmisji Polka będzie przekazana polskim organom. Jej pełnoletni towarzysz poniesie odpowiedzialność - podsumowała straż, zaznaczając, że trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia.

ms/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie