Wyrzucił kupon z loterii wart 100 tys. dolarów. Zorientował się dzień później

Świat
Wyrzucił kupon z loterii wart 100 tys. dolarów. Zorientował się dzień później
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Mężczyzna nieświadomy wygranej wyrzucił zwycięski los do śmietnika. W porę naprawił błąd

Mężczyzna z Karoliny Południowej nieopatrznie wyrzucił do kosza kupon z loterii. Następnego dnia zdał sobie sprawę, że skreślił liczby warte 100 tys. dolarów. Udało mu się naprawić błąd i zgłosić po wygraną. - Nie mogę w to uwierzyć - podsumował całe zdarzenie.

Jeden z klientów stacji benzynowej BP w Newberry w Karolinie Południowej zakupił los na loterii Palmetto Cash 5. Następnie w domu mężczyzna omyłkowo porównał skreślone przez siebie numery z wynikami z innego dnia. 

 

ZOBACZ: Wygrali 100 mln funtów. On dalej będzie malował sufity, ona wróci do pracy w kiosku

 

Wyrzucił więc bilecik do kosza. Dopiero kolejnego dnia, sącząc kawę, sprawdził wyniki ponownie - relacjonuje ABC News. Wtedy zdał sobie sprawę, jak drogi błąd popełnił. Szczęśliwymi liczbami z 24 stycznia okazały się być: 9, 15, 25, 27 oraz 30.

 

Mężczyzna zdołał odzyskać zakupiony los i zwrócił się z nim po wygraną. Pieniądze zamierza przeznaczyć na organizacje charytatywne oraz na opłacenie wnukom college’u. Za sprzedanie zwycięskiego losu stacja paliw otrzyma prowizję w wysokości tysiąca dolarów.

 

Prędzej dostaniesz Oscara

 

Prawdopodobieństwo wygrania 100 tys. dolarów w Palmetto Cash 5 wynosi 1 do 501,942, co, według "The Independent", jest nieco bardziej prawdopodobne niż wygrana złotego medalu na igrzyskach olimpijskich lub zabicie przez meteor. Statystycznie człowiek ma 50 razy większe szanse na Oscara, niż na wspomniane 100 tys. dolarów.

ac/zdr/ abcnews.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie