Wojsko chce przyciągnąć kobiety... krótszymi spódnicami

Świat
Wojsko chce przyciągnąć kobiety... krótszymi spódnicami
Wikimedia Commons/Pvt. Travis Terreo
Kanadyjczycy planują do 2026 roku zwiększyć odsetek kobiet w armii do 25 proc.

Kanadyjskie Siły Zbrojne chcą zachęcić kobiety do wstępowania do wojska, proponując im krótsze spódnice i przedstawiając medale jako "błyskotki" - pisze kanadyjski dziennik "Ottawa Citizen". Kobiety w Kanadyjskich Siłach Zbrojnych stanowią 15,9 proc. żołnierzy. Do 2026 roku ich odsetek ma się zwiększyć do 25 proc.

Dziennik "Ottawa Citizen" dotarł do dokumentów strategicznych, w których zawarte są pomysły na zwiększenie liczby kobiet w wojsku, wytworzone w 2017, 2018 i 2019 roku. O ich treści napisał w poniedziałek.

 

ZOBACZ: Przez 18 lat udawał oficera i pracował w kwaterze głównej NATO. Skandal w Szwecji


Jak wynika z dokumentów, analitycy są zdania, że kobiety nie chcą wstępować do wojska, bo "odczuwają dyskomfort" w związku z tym, że zawód żołnierza wiąże się z walkami i z ewentualnością zabijania ludzi, a "w szczególności niewinnych ludzi". Pojawiają się także obawy związane z molestowaniem seksualnym oraz z tym, że weterani nie otrzymują wystarczającego wsparcia i "często cierpią na zespół stresu pourazowego". Dodatkowo - twierdzą analitycy - młode kobiety są przekonane, że ich kariera w wojsku ograniczy ich życie osobiste i wolność.

 

"Moimi błyskotkami są moje medale"


Analitycy sugerują, że kobiety można zachęcić do wstępowania do wojska, podkreślając społeczne i rozrywkowe aspekty służby wojskowej. Zauważają, że o wyglądzie mundurów dla kobiet zdecydowali w większości "mężczyźni w średnim wieku, których poglądy nie odzwierciedlają obecnych trendów wśród grupy docelowej". Podkreślają, że mundury powinny być "odpowiednio dopasowane i profesjonalne". Sugerują też skrócenie i zwężenie spódnic.

 

ZOBACZ: Transpłciowa żołnierka pozywa armię. Po zmianie płci zwolniono ją ze służby


Wśród propozycji pojawiły się też publikacje w mediach społecznościowych opatrzone hasłami: "Moimi błyskotkami są moje medale" i "Moje barwy wojenne to mój kamuflaż". Zasugerowano też pokazanie żołnierki rzucającej granat i podpisanie obrazka: "Jasne, że rzucam jak dziewczyna, ale nigdy nie pudłuję".

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze