Kolejne ofiary koronawirusa. Przypadki zakażeń w 30 krajach

Świat
Kolejne ofiary koronawirusa. Przypadki zakażeń w 30 krajach
PAP/EPA/YUAN ZHENG
Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich,

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 811 - podała w niedzielę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 89 osób.

Komisja podała, że 81 nowych przypadków śmiertelnych miało miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa.

 

Ponad 37 tys. zakażonych

 

Odnotowano 2665 nowych przypadków zakażenia, z czego 2147 jest w Hubei. W ten sposób liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 37 198. Eksperci dostrzegają w tym tendencję spadkową, bowiem 24 godziny wcześniej informowano o 2841 nowych przypadkach infekcji.

 

ZOBACZ: Walka z koronawirusem. Chińskie miasto zakazuje sprzedaży leków na gorączkę

 

Agencja Reuters przytacza słowa Josepha Eisenberga, profesora epidemiologii w School of Public Health Uniwersytetu w Michigan, który twierdzi, iż podawane co 24 godziny oficjalne dane mogą nie mieć odbicia w rzeczywistości. - Nie wiemy, co dzieje się z przypadkami niezgłoszonymi - powiedział - Jest to problem, który dotyczy szczególnie obszarów wiejskich = powiedział. 

 

Kwarantanna na wycieczkowcach

 

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony – na Filipinach i w Hongkongu.

 

ZOBACZ: 722 ofiary śmiertelne koronawirusa w Chinach. W tym pierwszy obywatel USA

 

Tysiące turystów są przetrzymywane na dwóch statkach wycieczkowych w Azji, na których także stwierdzono przypadki zainfekowania patogenem i poddano jej kwarantannie.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze