Areszt dla rodziców 4-tygodniowej Luizy. Są podejrzani o usiłowanie zabójstwa

Polska
Areszt dla rodziców 4-tygodniowej Luizy. Są podejrzani o usiłowanie zabójstwa
PAP/Marcin Gadomski
Policjanci zatrzymali rodziców 4-tygodniowego dziecka w pobliżu dworca kolejowego w Malborku

Na trzy miesiące trafią do aresztu rodzice czterotygodniowej dziewczynki, podejrzani o zarzut fizycznego znęcania się nad dzieckiem i ewentualnego usiłowania zabójstwa - orzekł w sobotę Sąd Rejonowy w Malborku. Niemowlę w szpitalu walczy o życie.

O postanowieniu sądu poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk. Orzeczenie sądu nie jest prawomocne.

 

Rodzicom grozi dożywocie

 

W piątek w Prokuraturze Rejonowej w Malborku rodzice czterotygodniowej Luizy – 20-letnia Klaudia F. i 21-letni Marcin G. – usłyszeli zarzut fizycznego znęcania się i ewentualnego usiłowania zabójstwa, za co grozi im nawet kara dożywotniego więzienia. Para miała działać wspólnie i w porozumieniu.

 

Podejrzani podczas przesłuchania nie przyznali się do winy. Zaprzeczyli, jakoby stosowali wobec dziecka przemoc. Złożyli wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawniła ich treści.

 

Twierdzili, że dziecko uderzyło się o fotelik

 

Rodzice przywieźli czterotygodniowe niemowlę do Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku w środę wieczorem. Powiedzieli lekarzom, że dziecko uderzyło się o fotelik. Dziewczynka miała na ciele liczne obrażenia, złamania kończyn i obrzęk mózgu. Biegły lekarz stwierdził, że urazy nie powstały na skutek jednorazowego wypadku. Podejrzewano, że dziewczynka może być ofiarą przemocy i dlatego powiadomiono policję. Ze względu na ciężki stan zdrowia niemowlę zostało przewiezione do szpitala w Gdańsku.

 

ZOBACZ: "Skandal. Rażąco łagodna kara". RPD o wyroku ws. 3-letniego Nikosia

 

Klaudia F. i Marcin G. po kilku godzinach poszukiwań zostali zatrzymani w pobliżu dworca kolejowego w Malborku.

 

Luiza przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Jej stan zdrowia wciąż jest poważny. Niemowlę jest utrzymywane w śpiączce farmakologicznej.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie