Krakowskie biletomaty wysmarowane kałem. Sprawą zajmie się policja

Polska
Krakowskie biletomaty wysmarowane kałem. Sprawą zajmie się policja
MPK w Krakowie
Ekskrementami najczęściej pokrywano ekrany dotykowe

Od kilku tygodni automaty biletowe w różnych częściach Krakowa są brudzone fekaliami. - Odnotowaliśmy około 20 takich incydentów i zgłosiliśmy sprawę policji - powiedział w piątek rzecznik krakowskiego MPK Marek Gancarczyk.

Ubrudzone są najczęściej ekrany dotykowe oraz miejsce, skąd podróżni pobierają bilet lub potwierdzenie doładowania Krakowskiej Karty Miejskiej. Biletomaty były dewastowane w rejonie ulic Grota-Roweckiego i Lipińskiego, ale też na Bieżanowie i w Bronowicach.

 

- Zależy nam na jak najszybszym zatrzymaniu sprawcy, aby tego rodzaju incydenty się więcej nie powtarzały - stwierdził Garncarczyk. Dodał, że urządzenia są na bieżąco myte.

 

MPK apeluje do pasażerów

 

"Nie chcemy jednak pozwolić na to, aby zachowanie tego kogoś narażało naszych pasażerów na nieprzyjemności podczas zakupu biletu" - czytamy na facebookowym profilu MPK, które apeluje do mieszkańców o sygnalizowanie przypadków dziwnych zachowań przy biletomatach.

 

Rzecznik krakowskiej policji Piotr Szpiech potwierdził, że sprawa została zgłoszona. - Będą prowadzone czynności wyjaśniające pod kątem celowego zanieczyszczenia automatów - powiedział Szpiech.

bia/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze