Z zazdrości udusił kablem od żelazka. 43-latek oskarżony o zabójstwo w Karpaczu

Polska
Z zazdrości udusił kablem od żelazka. 43-latek oskarżony o zabójstwo w Karpaczu
Polsat News
Nazajutrz po zbrodni doszło zatrzymania Pawła M. w motelu w woj. zachodniopomorskim.

43-letni Paweł M. został oskarżony o zabójstwo swej byłej partnerki niespełna trzy miesiące temu w Karpaczu na Dolnym Śląsku. Sprawca przyznał się do popełnienia zbrodni. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie - podała w czwartek prokuratura.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski poinformował, że Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Pawłowi M. Zarzucono zabójstwo byłej partnerki w Karpaczu. Do zbrodni doszło w jednym z hoteli 16 listopada 2019 r., gdzie odbywała się konferencja branży optycznej.

 

ZOBACZ: Tajemnicze morderstwo w hotelu w Karpaczu. Znamy przyczynę śmierci 43-latki

 

- Uczestniczyła w niej między innymi Monika L., jako przedstawicielka jednej z firm. Tego dnia do Karpacza przyjechał również Paweł M., znajomy kobiety i jej były partner. W trakcie rozmowy w pokoju hotelowym Paweł M. zaczął dusić pokrzywdzoną rękoma oraz kablem od żelazka, doprowadzając do jej zgonu. Następnie ukrył ciało kobiety na balkonie i oddalił się z hotelu - powiedział rzecznik.

 

Wideo: gdy czterysta osób bawiło się na imprezie po całym dniu wykładów, kobieta została zamordowana

 

  

 

Grozi mu dożywocie

 

Prokurator dodał, że policjanci szybko ustalili miejsce pobytu podejrzanego. Nazajutrz po zbrodni doszło zatrzymania Pawła M. w motelu w woj. zachodniopomorskim.

 

ZOBACZ: Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo kobiety w hotelu w Karpaczu

 

- Paweł M. usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia, które wskazują na zazdrość jako motyw. W trakcie przeprowadzonego śledztwa Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze przeprowadziła szereg dowodów, zabezpieczając nagrania z monitoringu hotelowego, przesłuchując innych uczestników konferencji oraz rodzinę i znajomych pokrzywdzonej; uzyskano opinie biegłych, między innymi z zakresu medycyny sądowej - powiedział prok. Czułowski.

 

Pawłowi M. za zabójstwo może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie