Taksówkarz walczy z "histerią koronawirusa". Wybrał nietypowy sposób

Świat
Taksówkarz walczy z "histerią koronawirusa". Wybrał nietypowy sposób
YouTube/The Siberian Times
Młody taksówkarz zapewnia, że nie kieruje autem z założoną maską przez cały czas

Wojskowy zestaw ochronny z maską przeciwgazową. To sposób Andrieja, młodego taksówkarza z rosyjskiego Omska, na "walkę z histerią koronawirusa". Przyznał, że początkowo obawiał się reakcji klientów, ale okazało się, że przyjęli to w taki sposób, jaki zakładał.

- Obawiałem się reakcji ludzi, ale większość się śmieje, kiedy mnie widzą - powiedział Andrej w rozmowie z "The Siberian Times".

 

Andriej walczy śmiechem


Andriej, który od czterech lat pracuje jako taksówkarz w Omsku, na Nizinie Zachodniosyberyjskiej, zauważył, że "ludzie zwykle wsiadają do taksówki ze zmęczonymi lub znużonymi twarzami".

 

ZOBACZ: Zażartował w samolocie, że jest zakażony koronawirusem. Stanie przed sądem


- Zakładam maskę przeciwgazową i pytam, czy przybyli z Chin, czym rozśmieszam ludzi. I taki właśnie jest cel, rozśmieszyć ludzi i samemu trochę się zabawić - wyjaśniał.

 


Młody taksówkarz zapewnia, że nie kieruje autem z założoną maską przez cały czas. Przekonuje, że choć wyraźnie widzi drogę, to maskę zdejmuje po przejechaniu kilkunastu metrów.

 

Pieskow: systemowa praca, bardzo rozległa

 

Dużo poważniej do walki z koronawirusem podchodzą rosyjskie władze. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oznajmił w środę, że prezydent Rosji Władimir Putin informowany jest, w razie potrzeby, co godzinę na temat sytuacji wokół koronawirusa. Pieskow zapewnił, że wszystkie służby w Rosji prowadzą szerokie działania w celu zapobieżenia rozprzestrzenienia się infekcji.

 

- Prowadzona jest systemowa praca, bardzo rozległa - i geograficznie i merytorycznie. Uruchomiono cały mechanizm zapobieżenia przeniknięciu wirusa do kraju - powiedział Pieskow. Podkreślił, że prowadzone są prace naukowe dotyczące opracowania szczepionki.

 

ZOBACZ: Premier Rosji: będziemy deportować obywateli państw zarażonych koronawirusem

 

W Rosji wykryto dotąd dwa przypadki koronawirusa - u dwojga obywateli Chin, którzy przebywali w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej.

 

Rosja ewakuuje swoich obywateli z Wuhanu

 

Do Rosji przyleciały w środę dwa samoloty wojskowe, które ewakuowały 144 osoby z chińskiego miasta Wuhan, skąd rozprzestrzenił się nowy wirus. Wśród ewakuowanych, którzy przejdą teraz dwutygodniową kwarantannę koło Tiumenia na Syberii, są, prócz Rosjan, także obywatele innych krajów poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw.

grz/luq/ "The Syberian Times", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie