Płynna amfetamina w beczkach w środku lasu. Zobacz nagranie z akcji CBŚP

Polska
Płynna amfetamina w beczkach w środku lasu. Zobacz nagranie z akcji CBŚP
CBŚP
Podejrzani zostali tymaczasowo aresztowani

Policjanci CBŚP z Zarządu w Opolu zatrzymali dwóch podejrzanych o produkowanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli substancje i urządzenia służące do produkcji amfetaminy oraz 60 litrów mieszaniny, z której uzyskano ponad 29 litrów płynnej amfetaminy. Zatrzymani w Prokuraturze Okręgowej w Opolu usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Opolu dotarli do informacji, z której wynikało, że na terenie woj. opolskiego produkowane są znaczne ilości środków psychotropowych  - dokładnie amfetaminy. Przez wiele miesięcy policjanci prowadzili działania, ustalając miejsce wytwarzania, szczegóły sprawy oraz osoby mogące mieć związek z przestępczym procederem.

 

ZOBACZ: Uderzenie CBŚP w agencje towarzyskie. Zlikwidowano 19 "mieszkaniówek"

 

Z wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że amfetamina produkowana była w nocy w odludnym, trudnodostępnym terenie leśnym. Niewątpliwie wybór miejsca oraz czasu produkcji, miał zakamuflować działalność przestępczą. Trudne warunki nie przeszkodziły policjantom wykonać swojej pracy, jednocześnie nie dekonspirując się.

 

WIDEO: zobacz nagranie z zatrzymania podejrzanych

  

 

Próbowali uciekać

 

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci przeprowadzili akcję na terenie powiatu opolskiego, zatrzymując dwóch mężczyzn. Podejrzani wpadli w momencie, kiedy próbowali odjechać z miejsca, w pobliżu którego produkowano amfetaminę. W bagażniku ich samochodu znajdowały się pojemniki po substancjach chemicznych oraz inne przedmioty mogące służyć do wytwarzania amfetaminy.


ZOBACZ: Sprzedawali gaz grzewczy jako gaz do samochodów. Akcja CBŚP i prokuratury w Sieradzu

 

Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się m.in. rękawiczki, folia aluminiowa oraz maska przeciwgazowa z dołączonymi dwoma filtropochłaniaczami. W lesie policjanci odkryli zakopane w ziemi dwie beczki z 60 litrami mieszaniny reakcyjnej cieczy z osadem w trakcie końcowego procesu wytwarzania amfetaminy, z czego uzyskano ponad 29 litrów płynnej amfetaminy. Z takiej ilości substancji można by wytworzyć ok. 40 kg siarczanu amfetaminy.

CBŚP

Zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Opolu, gdzie przedstawiono im zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci ponad 29 litrów płynnej amfetaminy. Decyzją Sądu Rejonowego w Opolu wobec obu podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

CBŚP
bas/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze