Seniorka leżała przy drodze. Była o krok od zamarznięcia

Polska
Seniorka leżała przy drodze. Była o krok od zamarznięcia
KWP Wrocław
Niewiele brakowało, by doszło do tragedii, gdyby kobieta oddaliła się, np. w kierunku pól czy lasów

Ubraną jedynie w koszulę nocną kobietę, która leżała przy drodze zauważył nad ranem zastępca komendanta komisariatu policji w Gryfowie Śląskim. Okazało się, że to 73-letnia kobieta, która wyszła z domu bez wiedzy rodziny i spędziła wiele godzin przy drodze w niskiej temperaturze.

Asp. Jarosław Rogólski, zastępca komendanta komisariatu w Gryfowie Śląskim, jechał w poniedziałek rano na służbę. Na poboczu drogi zauważył leżącą osobę. Okazało się, że to 73- letnia mieszkanka Radoniowa, która była ubrana tylko w koszulę nocną.

 

ZOBACZ: Jeden miał 4,5 promila, drugi prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków. Ucieczka im się nie udała


Kobieta była bardzo wyziębiona, temperatura tego dnia spadała do zera. Funkcjonariusz pomógł starszej, schorowanej kobiecie, okrył ją tym, co miał w samochodzie, wezwał pogotowie i patrol policji.

 

Nikt nie zauważył, że wyszła z domu


Po przyjeździe na miejsce rodziny kobiety okazało się, że nikt nie zauważył, że wyszła z domu, ani o której godzinie miało to miejsce. Okazało się również, że kobieta cierpi na chorobę Parkinsona. Po przebadaniu starszej pani przez medyków kobietę oddano pod opiekę rodziny.

 

Kobieta była bardzo wyziębiona, temperatura tego dnia spadała do zeraKPP Lwówek Śląski
Kobieta była bardzo wyziębiona, temperatura tego dnia spadała do zera

 

ZOBACZ: Uratował kolegę, który chciał popełnić samobójstwo. Teraz może spędzić 10 lat w więzieniu


Policja apeluje, by rodziny, które opiekują się starszymi, schorowanymi osobami, zwracały większą uwagę na to, co się z tymi osobami dzieje. - W tym przypadku niewiele brakowało, by doszło do tragedii, gdyby kobieta oddaliła się, np. w kierunku pól czy lasów, gdzie pomoc nie nadeszłaby tak szybko - zauważa st.post. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

grz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie