Super Bowl 2020. Shakira i Jennifer Lopez dały olśniewające show

Kultura
PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO
Gwiazdy wystąpiły w przerwie finału NFL, a ich 12-minutowy występ dosłownie porwał publiczność zgromadzoną na stadionie.

Gwiazdy wystąpiły w przerwie finału NFL, a ich 12-minutowy występ dosłownie porwał publiczność zgromadzoną na stadionie. W trakcie show fani mogli usłyszeć takie przeboje jak "Waiting for Tonight", "Hips Don't Lie", "Waka Waka", "Jenny from the Block", czy "Let's Get Loud".

Super Bowl to największe wydarzenie sportowe w Stanach Zjednoczonych. Fani czekają nie tylko na rywalizację na boisku, ale również na emocje muzyczne.

W tym roku widownię w Hard Rock Stadium na Florydzie porwały Shakira i Jennifer Lopez, których występ internauci opisują jako fenomenalny, zjawiskowy czy olśniewający.

Super Bowl 2020PAP/EPA/LARRY W. SMITH
Super Bowl 2020
Super Bowl 2020Super Bowl 2020

Na scenie pojawiła się również córka Jennifer, 11-letnia Emma. Wykonała utwór "Let's Get Loud" razem z dziecięcym chórem. Początek występu dziewczynki został odebrany jako hołd złożony tragicznie zmarłemu koszykarzowi Kobe’mu Bryantowi oraz jego córce Giannie.

Super Bowl 2020. Kansas City vs. San Francisco

Zespół Kansas City Chiefs po raz drugi w historii został mistrzem ligi futbolu amerykańskiego NFL. W niedzielnym Super Bowl na stadionie w Miami pokonał walczących o szósty tytuł San Francisco 49ers 31:20.

Ostatnia kwarta zaczynała się przy prowadzeniu 49ers 20:10. Chiefs znów jednak pokazali, że potrafią odrabiać straty. W obu wcześniejszych meczach w fazie play off rywale mieli dwucyfrową przewagę, ale to Chiefs ostatecznie zwyciężali.

Chiefs w wielkim finale wystąpili po raz trzeci w historii. Zdobycie tytułu świętowali wcześniej tylko raz - dokładnie 50 lat temu. 49ers zagrali w nim po raz siódmy. Super Bowl wygrali pięciokrotnie, a ostatni raz w 1995 roku.