Jak oszukać Google Maps? Wystarczą smartfony i... czerwony wózek

Technologie
Jak oszukać Google Maps? Wystarczą smartfony i... czerwony wózek
Youtube/ Simon Weckert
Niemiecki artysta Simon Weckert postanowił sztucznie zakorkować berlińskie ulice

99 smartfonów - tyle potrzeba, by stworzyć wirtualny korek na… Google Maps. Nietypowego "wyzwania" podjął się berliński artysta Simon Weckert. Telefony z włączoną nawigacją ciągnął w wózku po ulicach niemieckiej stolicy. W tym samym czasie aplikacja wskazała pokonywaną przez niego trasę jako zakorkowaną.

Swoim eksperymentem, Weckert postanowił skłonić do myślenia osoby bezgranicznie wierzące nowym technologiom. Na nagraniu zamieszczonym w sieci artysta spaceruje z czerwonym wózkiem wypełnionym prawie setką smartfonów z włączonymi aplikacjami Google Maps.

 

W czasie trwania filmu widać, jak droga, którą spaceruje mężczyzna zamienia się w "czerwoną" - co w aplikacji oznacza duży korek.

 

 

Weckert spacerował w pobliżu stacji Berlin Ostbahnhof i dzielnicy Kreuzberg uważanej za artystyczną mekkę.

 

ZOBACZ: Dom przyszłości. Zobacz, jak wkrótce może wyglądać nasze życie

 

Podnosi świadomość 

 

W swojej pracy niemiecki artysta, jak sam twierdzi, koncentruje się na świecie cyfrowym. Stara się ocenić wartość technologii nie tylko pod względem faktycznej użyteczności, ale też z perspektywy jej wpływu na przyszłe pokolenia. Weckert chce też "podnieść świadomość na temat uprzywilejowania dzisiejszych mieszkańców cywilizacji zachodniej i przypomnieć o obowiązkach z niego wynikających".

 

Google Maps to serwis internetowy oraz aplikacja umożliwiająca wyszukiwanie obiektów, oglądanie map, zdjęć lotniczych, natężenia ruchu ulicznego, planowania tras podróży różnymi środkami transportu. Google uruchomiło je w 2005 roku.

ac/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie