Małgorzata Kidawa-Błońska poprowadziła lekcję o konstytucji w polskiej szkole w Wielkiej Brytanii

Świat
Małgorzata Kidawa-Błońska poprowadziła lekcję o konstytucji w polskiej szkole w Wielkiej Brytanii
twitter.com/Arlukowicz
Małgorzata Kidawa-Błońska przebywa z wizytą w Wielkiej Brytanii

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas wizyty w jednej z polskich szkół w Londynie przekonywała w sobotę, że obecnie obowiązująca konstytucja RP wytrzymuje próbę czasu i mówiła o tym, jak ważne jest jej przestrzeganie przez wszystkich.

Wicemarszałek Kidawa-Błońska poprowadziła w sobotę rano krótką lekcję dla licealistów ze Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Marii Curie-Skłodowskiej w londyńskiej dzielnicy Wimbledon. Mówiła o tym, czym jest konstytucja i jak bardzo przydatna jest w życiu codziennym jej znajomość. Zachęcała uczniów, by do niej sięgali, nawet jeśli mieszkają za granicą.

 

ZOBACZ: Wicemarszałek Sejmu: zmiana kandydata PO na prezydenta jest prawdopodobna

 

- Ten dokument powinien być przestrzegany przez nas wszystkich, niezależnie od tego jaką funkcję i jaką rolę społeczną się pełni, bo od tego zależy bezpieczeństwo nasze, naszej wolności i demokracji - powiedziała.

 

 

Dodała, że od kiedy w Polsce zaczęły się spory o przestrzeganie konstytucji, zainteresowanie ustawą zasadniczą bardzo wzrosło. Ujawniła, że o ile wcześniej, przyjmując gości czy wycieczki w Sejmie bardzo rzadko zdarzało się, by ktoś prosił ją o egzemplarz konstytucji, teraz dzieje się tak za każdym razem.

 

ZOBACZ: Ranking zaufania do polityków. Duda dystansuje swoich kontrkandydatów

 

Sobota jest drugim dniem wizyty Kidawy-Błońskiej w Wielkiej Brytanii. Po wizycie w polskiej szkole udała się ona do Cambridge, gdzie bierze udział w odbywającym się na tamtejszym uniwersytecie Kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie