Kubacki znów na podium konkursu Pucharu Świata

PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA
Dawid Kubacki dziesiąty raz z rzędu stanął na podium konkursu Pucharu Świata

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Polak na podium ukończył dziesiąte zawody z rzędu. W sobotę wygrał Japończyk Yukiya Sato, a drugi był Austriak Stefan Kraft.

Kraft objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ. Wykorzystał potknięcie dotychczasowego lidera Niemca Karla Geigera, który był 12. Kubacki awansował na trzecie miejsce, a od Krafta dzieli go 79 punktów.

Trzech Polaków nie weszło do drugiej serii

Na dopiero 16. miejscu rywalizację zakończył lider na półmetku Ryoyu Kobayashi. Japończyk w pierwszej serii uzyskał 141,5 m, a w drugiej tylko 110.

ZOBACZ: Prezydent Duda i ministrowie na zawodach narciarskich. Zbierali na szczytny cel [ZDJĘCIA]

Dziewiąty był Piotr Żyła, natomiast 22. pozycję zajął Kamil Stoch. Do drugiej serii nie awansowali: 41. Aleksander Zniszczoł, 45. Andrzej Stękała i 46. Klemens Murańka.