Darmowe napoje w Pendolino nie dla wszystkich. "Przyczyny handlowe"

Biznes
Darmowe napoje w Pendolino nie dla wszystkich. "Przyczyny handlowe"
Wikimedia Commons/Artur Andrzej
Pasażerowie otrzymywali ciepłe napoje od początku kursowania składów Pendolino na polskich torach

Pasażerowie wagonów drugiej klasy w pociągach Pendolino nie otrzymują już darmowej kawy lub herbaty. W zamian załoga wręcza im wodę - z gazem albo bez. PKP Intercity zdecydowało się na zmianę "z przyczyn handlowych" - dowiedział się polsatnews.pl. Tymczasem jadący w pierwszej klasie nie odczują różnicy, ponieważ nadal dostaną napoje oraz poczęstunek.

Gratisowa kawa lub herbata dla pasażerów Express Intercity (EIC) oraz Express Intercity Premium (EIP) zniknęła z wagonów drugiej klasy w sobotę 1 lutego.

 

ZOBACZ: Więźniowie będą sprzątać pociągi PKP

 

EIP zawsze (poza awaryjnymi sytuacjami) obsługiwane są przez pociągi Pendolino - najszybszymi wśród taboru PKP Intercity, a jednocześnie z najdroższymi biletami.

 

Nowa umowa z Warsem

 

- Pasażerom w drugiej klasie rozdajemy teraz wodę gazowaną lub niegazowaną. W pierwszej klasie wszystko zostaje tak, jak było: jadący w niej otrzymują poczęstunek oraz napoje - dowiedział się polsatnews.pl w PKP Intercity. 

 

Kolejarze tłumaczyli, że zmiana wynika z "przyczyn handlowych". - Zawarliśmy nową umowę z Wars S.A., który dostarcza catering w pociągach EIP oraz EIC - stwierdziła spółka. 

 

ZOBACZ: Ograniczanie plastiku a rzeczywistość w PKP. Czy coś się zmieni?

 

Kawę i herbatę nadal można kupić w wagonach restauracyjnych. Na razie nie wiadomo, czy darmowe ciepłe napoje powrócą za jakiś czas do drugiej klasy. 

wka/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie