O polskiej wsi usłyszał cały świat. FC Barcelona wyróżniła ją dzięki internautom

Polska
O polskiej wsi usłyszał cały świat. FC Barcelona wyróżniła ją dzięki internautom
Twitter.com/FC Barcelona
Polska miejscowość znalazła się obok największych światowych metropolii

Licząca niecałe trzy tysiące mieszkańców wieś położona w Małopolsce została wyróżniona przez znany na całym świecie klub piłkarski FC Barcelona. Nazwa miejscowości znalazła się na oficjalnej międzynarodowej grafice klubu, przygotowanej przed meczem o Puchar Króla. Stało się tak dzięki polskim internautom.

FC Barcelona przed każdym meczem przygotowuje dla swoich kibiców w mediach społecznościowych grafiki z mapą świata, na której zaznaczone są różne miasta i godziny rozpoczęcia meczu "Blaugrany" zgodne z lokalnym czasem.

 

Mała wioska obok światowych stolic


Podobnie stało się przy okazji czwartkowego meczu Pucharu Króla, w którym "Duma Katalonii" zmierzy się z Leganes.

 

Jednak tym razem na mapie zapowiadającej to spotkanie, obok największych metropolii świata takich jak Londyn, Paryż, Moskwa, Nowy Jork, Tokio czy Pekin, znalazła się jedna miejscowość z Polski. Nie jest to jednak żadne z dużych miast, a mała, cicha wieś Skomielna Biała.

 

 

Miejscowość położona jest w gminie Lubień w powiecie myślenickim w Małopolsce. Mieszka w niej niespełna trzy tysiące mieszkańców.

 

"Żartobliwy wybór" Skomielnej

 

Stało się tak za sprawą akcji polskich internautów. Klub piłkarski z Katalonii zaproponował, że umieści na mapie miejscowości, które zdobędą największą ilość polubień. Wtedy do akcji wkroczyli kibice piłkarscy z Polski zrzeszeni na jednej z grup twitterowych.

 

- Powiedziałbym, że wybór Skomielnej Białej był jak najbardziej żartobliwy - wyjaśnił polsatnews.pl jeden z inicjatorów akcji Łukasz Sosiński.

 

ZOBACZ: Nazwano ją "najseksowniejszą na świecie". Polska arbiter wychodzi za mąż

 

- Osobiście nie mam najmniejszego powiązania ze Skomielną, miałbym problem ze znalezieniem jej na mapie - dodał inicjator, który na co dzień kibicuje Lechowi Poznań.

 

Kandydatura Skomielnej Białej bardzo szybko zyskała na popularności. Zaczęły pojawiać się polubienia i udostępnienia od kolejnych osób.  

 

Wybór Skomielnej Białej zaskoczył jednak samą Barcelonę. - W pierwszej chwili profil "Barcy" wybrał Amsterdam pomimo tego, że w tamtym momencie Skomielna miała dwa razy więcej polubień - wyjawił Łukasz Sosiński. - Wtedy trochę "pospamowaliśmy" i za drugim razem małopolska wieś już nie została pominięta - dodał.

 

Pięć minut lokalnej dumy

 

Z akcji internautów zadowolony jest sołtys Skomielnej Białej. - Bardzo nam miło. Jestem bardzo zadowolony, bo to dobra reklama dla naszej miejscowości. Cieszę się bardzo z takiej inicjatywy internautów - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl Jan Masioł.

 

ZOBACZ: Pocałował kochankę podczas meczu. Zdziwił się, że zobaczyły to miliony [WIDEO]

 

Nie wiadomo jednak, czy miejscowość zyska na chwilowej sławie.

 

- Próżno spodziewać się, dzięki tym pięciu minutom sławy, inwestorów, rozwoju branży turystycznej czy czegoś podobnego. Z pewnością może to jednak pomóc w odczuwaniu dumy lokalnej. Skomielna jest w jednym rzędzie z Paryżem i innymi dużymi miastami - powiedziała w rozmowie z Radiem Kraków Urszula Podraza, ekspertka do spraw PR-u.

 

- To jest taki moment wizerunkowy, ale jeśli nie będzie nikogo, kto to wykorzysta, kto przygotuje pięć powodów, dla których warto odwiedzić Skomielną, to jutro nikt nie będzie już o skojarzeniu hiszpańskiego klubu ze Skomielną Białą pamiętał - dodała.

 

Początek meczu FC Barcelona - Leganes w Skomielnej Białej i w całej Polsce o godz. 19.

dk/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze