Schetyna o swojej przyszłości w PO. "Nie idę na emeryturę"

Polska
Schetyna o swojej przyszłości w PO. "Nie idę na emeryturę"
Polsat News
Były lider PO Grzegorz Schetyna w programie "Gość Wydarzeń"

- To koniec pewnego etapu. Po czterech latach zostawiam PO w dużo lepszym stanie, niż ją otrzymałem w 2016 roku - powiedział Grzegorz Schetyna w "Gościu Wydarzeń". Ustępujący przewodniczący partii podkreślił, że jest umówiony z nowym liderem PO Borysem Budką na rozmowy m.in. o swojej przyszłości.

Schetyna w Polsat News mówił, że partia jest pod każdym względem w lepszej kondycji niż cztery lata temu. - Pod względem finansowym, organizacyjnym, z poparciem ok. 30 proc. w sondażach, a wtedy mieliśmy między 9 a 11 proc. Mamy większość w Senacie, mamy największy klub w Sejmie - powiedział Schetyna.

 

ZOBACZ: Platforma Obywatelska ma nowego szefa. Deklaracja Schetyny

 

Polityk dodał, że PO ma również kandydatkę na prezydenta, która może powalczyć z Andrzejem Dudą. - Mam poczucie dobrze spełnionego obowiązku na tym etapie. Jestem przekonany, że Małgorzata Kidawa-Błońska będzie w II turze, ma szansę na zwycięstwo - powiedział. 

 

Zapytany przez Dorotę Gawryluk, czy będzie honorowym przewodniczącym PO, odparł, że "nie sądzi". - Bo to ustawiałoby mnie w jakimś miejscu bardziej nobliwym - dodał.

 

"Dla mnie PO jest sprawą najważniejszą i we wszystko się zaangażuję"

 

- Dzisiaj rozmawiałem z Borysem Budką, jesteśmy umówieni na rozmowy, żeby to wspólnie ułożyć. To przekazanie (władzy - red.) jest przyjacielskie, będę go wspierał - mówił polityk.

 

Podkreślił, że "PO jest projektem jego życia". - Dla mnie PO jest sprawą najważniejszą i we wszystko się zaangażuję, czy to będą kwestie programowe, czy to będą inne sprawy związane z polityką zagraniczną czy wewnętrzną. Rozmawiamy - mówił Schetyna.

 

ZOBACZ: Neumann wskazał "największą wadę" Budki. "Nie jest Donaldem Tuskiem" 

 

Były lider PO został zapytany, czy w ramach odmłodzenia partii, Tomasz Siemoniak straci funkcję wiceprzewodniczącego. - Nie uważam, że to jest takie oczywiste. Partią, która gwałtownie się odmładzała, był SLD i wylądował z 40 proc. poparcia na 4 proc. Wszystkim, którzy mówią, że trzeba odmłodzenia i nowych kadr, mówię: ostrożnie, potrzebujemy  spokoju i cierpliwości w przekształcaniu, w przechodzeniu do następnych etapów - powiedział. 

 

WIDEO: rozmowa Doroty Gawryluk z Grzegorzem Schetyną w "Gościu Wydarzeń"

  

 

ZOBACZ: Budka zabrał głos ws. przyszłości Schetyny w PO

 

Schetyna dodał, że "na razie szuka miejsca na stałe, w którym będzie urzędował". - Gdzieś niedaleko Sejmu. To jest takie miejsce, w którym trzeba robić politykę. Polityka potrzebuje miejsca, które ma genius loci, gdzie można rozmawiać o polityce i dobrze ją tworzyć, dobrze spoglądać na rzeczywistość i mieć dobre plany - mówił.

 

Polityk podkreślił, że "nie idzie na emeryturę". - Nie wybieram się nigdzie - dodał.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

zdr/luq/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie