Radioaktywny pojemnik w Górach Sowich. Jego zawartość zaskoczyła strażaków

Polska
Radioaktywny pojemnik w Górach Sowich. Jego zawartość zaskoczyła strażaków
Doba.pl
Na miejsce wezwano straż pożarną, policję, a nawet Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego

W Górach Sowich znaleziono pojemnik, który do złudzenia przypominał te, w których przechowywane są materiały radioaktywne. Na miejsce wezwano służby. Po otwarciu pojemnika okazało się, że jest w nim... paprykarz szczeciński.

Ciemnozielony pojemnik z napisem "Radioactive" i charakterystycznym czarnym znakiem na żółtym tle znaleziono przy leśnej drodze między miejscowościami Rościszów i Walim w Górach Sowich (woj. dolnośląskie).

 

Wygląd pakunku wskazywał, że mogą być w nim materiały radioaktywne. Na miejsce wezwano trzy zastępy straży pożarnej, policję, a nawet Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Wałbrzycha.

 

ZOBACZ: Niemcy zamówili 189,5 mln tabletek jodu. Mają być zabezpieczeniem na wypadek katastrofy atomowej

 

doba.pl

Pojemnik o wymiarach 50 na 20 centymetrów został zbadany na obecność promieniowania, jednak pomiary nie wykazały zagrożenia.

 

doba.pl

- Okazało się, że pojemnik to atrapa. Wewnątrz nie znajdowało się nic niebezpiecznego - powiedział portalowi doba.pl kpt. Sławomir Dudziński, zastępca komendanta PSP Dzierżoniów.       

 

 

Po otworzeniu pojemnika okazało się, że w środku jest puszka z paprykarzem szczecińskim. Na tym akcja została zakończona.

doba.pl

 

dk/grz/ polsatnews.pl, doba.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie