Ojciec zabił matkę i został skazany na śmierć. Ich dzieci błagają o ułaskawienie

Świat
Ojciec zabił matkę i został skazany na śmierć. Ich dzieci błagają o ułaskawienie
Georgia Department of Corrections
Lance zabił swoją byłą żonę i jej partnera. W celi śmierci spędził 21 lat

66-letni Amerykanin Donnie Lance za zabójstwo byłej żony i jej partnera został skazany na śmierć przez podanie śmiertelnej dawki trucizny. Wyrok ma zostać wykonany w środę. Dorosłe już dzieci pary proszą stan Georgia o ułaskawienie mężczyzny.

W 1997 r. Lance śmiertelnie pobił swoją byłą żonę Sabrinę, a jej partnera - Dwighta Wooda - zastrzelił. Mężczyzna w 1999 r. został skazany na karę śmierci.


ZOBACZ: 19-latka śmiertelnie dźgnęła nożem ojczyma. Usłyszała zarzut

 

"Całe życie spędziliśmy z ogromną dziurą w sercu. Ale cały czas mamy tatę. Nie możemy wyobrazić sobie, że i jego może zabraknąć" - napisały dzieci Sabriny i Donniego w piśmie do stanowej komisji Pardons and Paroles w Georgii. Wskazały, że ból po stracie matki pogłębiłby się jeszcze bardziej, gdyby stan zabił im ojca. Do oświadczenia dołączono apel o ułaskawienie 66-latka.

 

Wcześniej dzieci pary bezskutecznie ubiegały się o ponowne przeprowadzenie testów DNA, by porównać dowody z miejsca zbrodni z  materiałem biologicznym ich ojca.

 

Decyzja we wtorek

 

W styczniu Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odrzucił apelację od wyroku skazującego stwierdzając, że obrońca mężczyzny nie przedstawił żadnych okoliczności łagodzących. Trzech sędziów wyraziło zdanie odrębne wskazując, że obrońca powinien przedstawić dowody na upośledzenie funkcji poznawczych swojego klienta. Dzieci Lance'a w swoim apelu przypominają, że mężczyzna cierpiał z powodu wielokrotnych urazów głowy, jakich doznał w wyniku bójek ze swoją byłą żoną i jej partnerem.


ZOBACZ: Zamordowała czworo swoich dzieci, miał jej pomagać partner. "Nie są chorzy psychicznie"

 

Fox News przypomina, że komisja Pardons and Paroles jest jedynym stanowym organem, który może podjąć decyzję o ułaskawieniu skazanego. Kilka tygodni temu komisja zmieniła wyrok skazanego na śmierć Jimmi'ego Medersa na dożywocie, bez możliwości przedterminowego zwolnienia. Decyzja ws. Lance'a ma zapaść we wtorek w nocy czasu polskiego.

bas/ml/ Fox News, The Atlanta Journal-Constitution
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie