Kluczbork: zatrzymano kłusowników łowiących ryby przy pomocy petard

Polska
Kluczbork: zatrzymano kłusowników łowiących ryby przy pomocy petard
Pixabay.com/ distel2610
Za kłusownictwo wodne grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policja w Kluczborku zatrzymała trzech mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo na tamtejszym zalewie - poinformował aspirant sztabowy Dawid Gierczyk z KP Policji w Kluczborku. Za nielegalne ogłuszanie ryb grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjantów o podejrzanym zachowaniu trzech mężczyzn nad Zalewem Kluczborskim poinformowali członkowie Społecznej Straży Rybackiej.

 

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn w wieku 21 lat i jednego 19 latka. Przy nich znaleziono pojemnik z kilkudziesięcioma ogłuszonymi rybami. Cała trójka to mieszkańcy Kluczborka.

 

ZOBACZ: Pijana matka czworga dzieci rzuciła się z nożem na policjanta

 

- Jak ustalono w trakcie postępowania, podejrzewani ogłuszyli ryby przy pomocy wrzuconych do wody petard, a następnie je wyłowili. Na szczęście ryby były żywe i z powrotem trafiły do swojego środowiska naturalnego. W przypadku podejrzewanych, obecnie prowadzone jest postępowanie mające na celu ustalenie winnych. W tym celu zostanie wykorzystany między innymi zapis z monitoringu. Po jego analizie zapadnie decyzja o przedstawieniu zarzutów - powiedział Gierczyk.

 

Za kłusownictwo wodne grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie