Zieloni nie wystawią swojego kandydata na prezydenta. Postawili kryterium poparcia

Polska
Zieloni nie wystawią swojego kandydata na prezydenta. Postawili kryterium poparcia
Polsat News
"Podejmiemy negocjacje z kandydatką bądź kandydatem, dla którego walka z kryzysem klimatycznym będzie priorytetem kampanii"

Zieloni nie wystawią własnego kandydata na prezydenta i poprą tego kandydata, który zapowie, że sprawy ochrony klimatu będą dla niego priorytetem - postanowiła w niedzielę Rada Krajowa Partii Zielonych.

Rada zebrała się na pierwszym posiedzeniu po ubiegłotygodniowym kongresie. Zdecydowała m.in., jak poinformował nowy rzecznik partii Krzysztof Rzyman, że Zieloni nie wystawią w 2020 roku własnego kandydata na prezydenta.

 

ZOBACZ: Kto wygra wybory prezydenckie? Polacy wskazują faworyta

 

- Podjęliśmy decyzję, że podejmiemy negocjacje z kandydatką bądź kandydatem, dla którego walka z kryzysem klimatycznym będzie priorytetem kampanii i ważną sprawą w sprawowaniu prezydentury - powiedziała współprzewodnicząca Zielonych Małgorzata Tracz.

 

Wybory ważne, a zmiana konieczna

 

- Doszliśmy do wniosku, że te wybory mają ogromną wagę i zdecydują o kształcie sceny politycznej w najbliższych latach, a także o tym, jak Polska będzie walczyła z kryzysem klimatycznym. Dlatego uważamy, że zmiana w Pałacu Prezydenckim jest konieczna - dodała.

 

Do negocjacji z kandydatami jest upoważniony zarząd partii. Na razie wiadomo, że Zieloni będą rozmawiać z Małgorzatą Kidawą-Błońską, która już zwróciła się do nich o poparcie.

 

ZOBACZ: Wybory prezydenckie. Robert Biedroń z oficjalnym poparciem SLD

 

Niewykluczone są jednak rozmowy z innymi kandydatami, czyli Robertem Biedroniem, a nawet Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem czy Szymonem Hołownią.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie