Wybory prezydenckie. Robert Biedroń z oficjalnym poparciem SLD

Polska
Wybory prezydenckie. Robert Biedroń z oficjalnym poparciem SLD

Robert Biedroń został zatwierdzony przez konwencję Sojuszu Lewicy Demokratycznej jako kandydat w wyborach na prezydenta - poinformował szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

7 stycznia Zarząd Krajowy SLD zdecydował o udzieleniu rekomendacji w wyborach prezydenckich Robertowi Biedroniowi. - Robert, chciałem ci pogratulować, zarząd podjął decyzję o rekomendacji dla ciebie na kandydata na prezydenta naszego kraju, na prezydenta Polski - powiedział wówczas Czarzasty podczas wspólnej konferencji z liderem Wiosny.

 

W niedzielę rekomendację zarządu miała zaakceptować konwencja Sojuszu, która odbyła się w Słupsku. Jak poinformował Czarzasty, 108 delegatów było za kandydaturą Biedronia, nikt się nie wstrzymał, nikt nie był przeciw. - Konwencja odbywała się w bardzo dobrej atmosferze - podkreślił.

 

Poparcia Biedroniowi - jako wspólnemu kandydatowi koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich - udzieliła 6 stycznia Rada Krajowa Lewicy Razem, a 11 stycznia - Rada Krajowa Wiosny.

 

ZOBACZ: Posłanka Lewicy odwołana z funkcji szefowej sejmowej komisji

 

Były prezydent Słupska

 

W niedzielę w Słupsku odbędzie się konwencja Roberta Biedronia, który rozpocznie od niej swoją aktywność w wyborach prezydenckich. Oprócz Biedronia, w słupskiej filharmonii będą przemawiać m.in.: lider Lewicy Razem Adrian Zandberg, szef SLD Włodzimierz Czarzasty czy wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka.

 

Biedroń był prezydentem Słupska w latach 2014-2018, a w latach 2011-2014 posłem w klubie Ruch Palikota i Twój Ruch. W lutym 2019 roku na Torwarze zainaugurowała działalność partia Wiosna, na której czele stanął. W ubiegłorocznych wyborach Biedroń z list swego ugrupowania dostał się do Parlamentu Europejskiego, zdobywając 96 tys. 388 głosów. W PE pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia. W wyborach parlamentarnych pełnił funkcję szefa sztabu komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z którego list startowali politycy SLD, Wiosny i Lewicy Razem.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie