Turyści z Chin w rosyjskim szpitalu. Zamknięto hotel

Świat
Turyści z Chin w rosyjskim szpitalu. Zamknięto hotel
PAP/EPA/WU HONG
Z obawy przed koronawirusem zamknięto jeden z moskiewskich hoteli

Ośmiu obywateli Chin mieszkających w moskiewskim hotelu hospitalizowano w sobotę na oddziale zakaźnym jednego ze szpitali z objawami ostrej niewydolności oddechowej (SARS) i anginy.

Jak poinformował agencję TASS dyrektor "Art Moscow Voikovskaya", w hotelu  mieszka 270 turystów z Chin. Do szpitala na oddział zakaźny przewieziono ośmiu turystów, siedmiu z objawami ostrej niewydolności oddechowej (SARS), jednego z objawami anginy.

 

Pozostali turyści są pod opieka lekarzy i, podobnie jak przewiezieni do szpitala, przechodzą badania pod kątem obecności koronawirusa. Hotel został zamknięty.

 

ZOBACZ: USA chce ewakuować obywateli i dyplomatów z Wuhan. Chińska agencja turystyczna zawiesza wycieczki

 

Rosja dotychczas bez koronawirusa

 

Ministerstwo zdrowia Rosji poinformowało, że jak dotychczas nie odnotowano w kraju zachorowań wywołanych koronawirusem.

 

Rosja prowadzi rozmowy z władzami Chin na temat ewakuacji swoich obywateli z Wuhan i prowincji Hubei, w której znajduje się to miasto. Rosyjska ambasada w Pekinie informuje,  że nie stwierdzono dotąd przypadków zakażenia wirusem wśród Rosjan przebywających w Chinach.

 

ZOBACZ: Zarażeni koronawirusem. Dobre wieści z francuskiego szpitala

 

Ponad 1300 zakażonych

 

Według chińskich władz w wyniku zakażenia nowym koronawirusem w Państwie Środka zmarło dotychczas 56 osób. Ponad 1300 osób zostało zakażonych na całym świecie,  większość przypadków odnotowano w Wuhan i Chinach.

 

Wirus wykryto w Tajlandii (4 chorych) , Wietnamie (2), Singapurze (3), Japonii (3), Korei Południowej (2), Tajwanie (1), Nepalu (1), Malezji (3), Australii(2), we Francji (2) i w Kanadzie (1). Uważa się za wysoce prawdopodobne, że w Wielkiej Brytanii są również przypadki zakażonych.

 

Nowy zidentyfikowany koronawirus może powodować zapalenie płuc, które w niektórych przypadkach okazywało się dotąd śmiertelne. Nie wiadomo jeszcze, jak łatwo rozprzestrzenia się on między ludźmi.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie